Naga MarketsBank Millennium nie wyklucza, że koszt ryzyka będzie niższy niż 40 pb w 2021 r.Bank Millennium oczekuje, że w całym bieżącym roku koszt ryzyka będzie niższy w skali roku i nie wyklucza, że jego poziom znajdzie się poniżej 40 punktów bazowych na koniec 2021 roku, poinformował wiceprezes Fernando Bicho.

„Póki co, obserwujemy dobrą jakość portfela kredytów. Nie obserwujemy żadnych istotnych oznak pogarszania się poszczególnych portfeli. 33 punkty bazowe kosztu ryzyka to poziom historycznie niski, nawet poniżej naszych początkowych oczekiwań, ale nie widzimy oznak pogorszenia, więc jest możliwe, że koszt ryzyka pozostanie niski przez cały rok” – powiedział Bicho podczas konferencji prasowej online.„Trudno jest wypowiadać się tu bardzo precyzyjnie, ale nie jest niemożliwe, że będziemy wyraźnie poniżej 50 punktów bazowych, a nawet poniżej 40. Nadal liczymy na dobre wyniki, jeśli chodzi o koszt ryzyka w II półroczu. Nie jest niemożliwe, że będzie nawet poniżej 40 punktów bazowych” – dodał wiceprezes.

Koszt ryzyka wyniósł 28 pb w II kwartale br. wobec 39 pb rok wcześniej.

W całym półroczu koszt ryzyka wyniósł 33 pb wobec  98 pb w I poł. 2020 r.

W maju br. Bank Millennium informował, iż oczekuje, że koszt ryzyka w całym roku nie przekroczy 80 punktów bazowych.

„Obserwujemy dobrą jakość portfela, korzystaliśmy z niższego kosztu ryzyka. W I połowie zeszłego roku utworzyliśmy związane z covidem rezerwy – od tego czasu koszt ryzyka systematycznie spada. W I półroczu koszt ryzyka wyniósł 33 punkty bazowe ponad kredyty netto ogółem, częściowo wspomagała to sprzedaż kredytów zagrożonych” – wyjaśnił Bicho.

Wskaźnik kredytów zagrożonych spadł do 4,7% w I poł. br. wobec 4,8% rok wcześniej.

invest

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd/pln prognoza | datawalk akcje | pko kurs akcji | kurs kuny | pzu akcje rekomendacje | datawalk gpw | pkobp akcje notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here