Naga Marketsmillenium bankBank Millennium nie oczekuje znacząco wyższych kosztów ryzyka w IV kwartale br. w porównaniu z III kwartałem, poinformował wiceprezes Fernando Bicho.

Bank Millennium nie oczekuje znacząco wyższych kosztów ryzyka w IV kwartale br.

“Trzeci kwartał był trochę lepszy, jeśli chodzi o koszt ryzyka niż II kw. W III kw. mieliśmy już klientów, którzy zakończyli swoje wakacje kredytowe między czerwcem a sierpniem i jeżeli popatrzymy na tych klientów, to ich wyniki są całkiem dobre. Na koniec września tylko 1% tych, którzy zakończyli wakacje kredytowe miało zaległości w spłatach, choć mamy nadal istotne wielkości wakacji kredytowych kończących się w październiku i w listopadzie” – powiedział Bicho podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują

Bank podał, że na koniec września portfel z aktywnymi wakacjami kredytowymi wyniósł 5,11 mld zł wobec 5,95 mld zł na koniec sierpnia, 6,13 na koniec lipca i 7,61 mld zł na koniec czerwca br.

“Nie przewidujemy w tej chwili znacząco wyższych kosztów ryzyka w czwartym kwartale w porównaniu z trzecim kwartałem” – powiedział wiceprezes.

Koszt ryzyka wyniósł 92 pkt bazowych na koniec III kw. 2020 r. wobec 78 pkt rok wcześniej.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii. Aktywa razem banku wyniosły 98,06 mld zł na koniec 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here