Naga MarketsBank Millennium liczy na poprawę wyniku z odsetek r/r, marża odsetkowa rośnieBank Millennium obserwuje wzrost dochodów operacyjnych, liczy na poprawę wyniku z odsetek w skali roku, poinformował wiceprezes Fernando Bicho.

Dochody operacyjne wzrosły o 6% w skali kwartału i o 7% r/r i wyniosły 922,5 mln zł w II kw.„Jak widać, już osiągamy poziomy dochodu operacyjnego podobne do poziomów sprzed pandemii” – podkreślił Bicho podczas konferencji prasowej.

Wskazał, że w II kwartale bank zanotował odbicie jeśli chodzi o wynik z odsetek, który był wyższy o 5,2% kw/kw i wyniósł 654,9 mln zł. Wynik z prowizji zwiększył się w skali kwartału o 2,2% do 209,3 mln zł.

W I półroczu wynik z odsetek spadł o 4% w skali roku do 1 277,2 mln zł.

„Wynik z odsetek ledwie 4% niżej poziomu sprzed roku i jeśli obecne trendy utrzymają się, zakończymy rok wynikiem z odsetek wyższym niż w 2020 roku. Jednocześnie widać już poprawę marży odsetkowej netto z 2,56% do 2,6% w drugim kwartale. Wynik z prowizji 209 mln zł w II kwartale to nasz najwyższy poziom kiedykolwiek” – dodał Bicho.

W I połowie roku wynik z prowizji wzrósł o 11% r/r do 414,1 mln zł dzięki opłatom za obsługę rachunku i ubezpieczeń kart płatniczych.

Bez zdarzeń nadzwyczajnych (w 2021 rezerwy na ryzyko walutowych kredytów hipotecznych i równomierne rozłożenie składki na BFG – fundusz restrukturyzacji, w 2020 także koszty restrukturyzacji EB), zysk netto w II kw. wyniósł 267,6 mln zł, co stanowi wzrost o 30% w skali kwartału i o 5% w skali roku.

invest

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig notowania | kurs zlotowki | funt kurs | intercars akcje opinie | akcje celon | prognozy dla dolara | kursy ropy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here