Naga MarketsBank Millennium chce wyemitować obligacje pod wymogi MREL w ciągu 6 miesięcyWarszawa, 26.10.2021 (ISBnews) – Bank Millennium planuje emisję obligacji pod wymogi MREL w ciągu najbliższych 6 miesięcy. W grudniu br. bank zamierza zatwierdzić i przedstawić strategię na kolejne 3 lata, poinformowali przedstawiciele zarządu.

“Rozważamy możliwość emisji instrumentów, które kwalifikują się do wymogów MREL. To będzie przedstawione w BFG. Instrumenty, które mogą być wyemitowane, żeby te wymogi spełnić to zwykle senioralne obligacje niepreferowane – mogą być w rezultacie podporządkowane, natomiast my rozważamy senioralne” – powiedział wiceprezes Fernando Bicho podczas konferencji online.Dodał, że jest trochę za wcześnie, aby mówić o wielkości tej emisji.

“Jeśli chodzi o harmonogram, to wykonanie tej możliwości powinno nastąpić prawdopodobnie w ciągu najbliższych 6 miesięcy” – powiedział także.

Jak poinformował prezes Joao Bras Jorge, bank kończy prace nad nową strategią na lata 2022-2024, którą chce zatwierdzić i opublikować w grudniu.

“Kończymy w tym roku strategię na następne 3 lata. […] Ta strategia będzie ambitna, jeżeli chodzi o transformację, jeżeli chodzi o cele finansowe, aspiracje, ale będzie w niej znaczący komponent digitalizacji i innowacji. W grudniu zatwierdzimy, przedstawimy ją ” – powiedział prezes.

Jak dodał, Bank Millennium nie planuje akwizycji

“Nie mamy warunków, by cokolwiek teraz przejąć, choć jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej akwizycji [tj. EuroBanku]” – dodał.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii. Aktywa razem banku wyniosły 97,3 mld zł na koniec 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji enea | pzu giełda | amica cena akcji | datawalk notowania | dow jons | pko akcje notowania | akcje bml |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here