Naga MarketsBank Millenium znowu poniżej 3 zł. Ryzyko powrotu na tegoroczne minima Kurs akcji jednego z najpopularniejszych banków na polskim rynku, spółki Bank Millenium, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,91%. Akcje taniały o 0,12 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 2,82 zł. Jest to przeciętny wynik na tle szerokiego rynku, gdyż indeks WIG20 tracił wczoraj około 3,36%. Sesja odbyła się przy dość standardowych obrotach, nieco niższych niż średnia z ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,95 zł. W sumie od początku roku spółka traci już niemal 70%.

  • Bank Millenium planuje zwolnienia
  • Kurs wygląda podobnie jak innych spółek z sektora

Poniżej 3 zł

Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami, widać że od końca czerwca trwa tutaj dość powolny ruch spadkowy. Teoretycznie jego niewielka dynamika na tle wcześniejszego odbicia, mogłaby dawać nadzieję na powrót do wzrostów, choćby w ramach szerszej konsolidacji. Niestety, dotąd banki obciążone niskimi stopami procentowymi, nie radziły sobie najlepiej nawet w obliczu wzrostów na szerokim rynku. Tym bardziej w przypadku pogorszenia nastrojów, sektor ma niewielkie szanse na lepsze zachowanie względem otoczenia.

Notowania Banku Millenium 31.07.2020

Bank zamknie przynajmniej 110 placówek

Bank Millennium planuje zmniejszenie sieci o co najmniej 110 placówek w 2020 roku, podał bank. Wcześniej bank informował, że zamierza w tym roku ograniczyć liczbę oddziałów o ok. 60. “W zakresie realizowanej optymalizacji sieci sprzedaży, obecny plan zakłada zmniejszenie sieci o ponad 110 placówek” – czytamy w sprawozdaniu zarządu. Bank podał, że przejęcie Euro Banku spowodowało bardzo znaczny wzrost liczby placówek. Na koniec czerwca 2019 r. liczba oddziałów ogółem (w tym Euro Banku) wyniosła 839 i od tego czasu została zredukowana o 73 placówki – do 766 oddziałów na koniec półrocza.

W maju bank informował, że plan zakłada zmniejszenie w 2020 r. sieci o ponad 60 placówek i zatrudnienia o 260 etatów (już ogłoszone w styczniu i częściowo zrealizowane w I kw. 2020 r.). Bank Millennium podtrzymuje oczekiwanie, wyrażone po wynikach za I kw. br., że zysk netto wypracowany w 2020 roku będzie niższy od ubiegłorocznego ze względu na skutki pandemii COViD, podał bank.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here