Naga MarketsBank Millenium z reakcją przy 6 zł Kurs akcji jednego z najpopularniejszych banków na polskim rynku, spółki Bank Millenium, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,50%. Akcje drożały o 0,28 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,62 zł. Jest to dobry wynik na tle szerokiego rynku, gdyż indeks WIG20 zyskiwał wczoraj około 2,46%. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,62 zł. W sumie od końca października akcje spółki zdrożały o ponad 130%.

Odrabianie strat

Notowania Banku Millenium zaliczają we wrześniu około 13% spadek. Nie jest to jednak zachowanie odosobnione, gdyż w tym czasie trwa korekta na szerokim rynku. W ostatnich dniach pojawiają się pierwsze próby odbicia. Widać wyraźnie, że kurs zareagował na okrągły poziom 6 zł. Nie przesądza to jeszcze o końcu korekty, a miejsca na spadki jest sporo. Tylko w tym roku korekty sięgają zazwyczaj około 20%.millenium 23.09.2021
Notowania Banku Millenium 23.09.2021

Fitch potwierdza rating

Fitch Ratings potwierdziła rating długoterminowy (IDR) Banku Millennium na poziomie BBB- z perspektywą negatywną oraz viability rating (VR) na poziomie bbb-. Fitch usunął oba powyższe ratingi z listy obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym, podał bank. Ratingi znalazły się na tej liście 16 marca br. „Usunięcie ratingów banku z listy obserwacyjnej odzwierciedla zmniejszenie się negatywnych ryzyk dotyczących tych ratingów w krótkim terminie.

Wynika to, zdaniem Fitch, ze znacznego opóźnienia orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawie kredytów walutowych, które potencjalnie może mieć negatywne skutki dla banków posiadających takie portfele kredytowe. Jednocześnie, silniejsze niż oczekiwano ożywienie gospodarcze oraz słabszy od wcześniejszych przewidywań wpływ pandemii na jakość aktywów Banku wspierają zyskowność Banku. Czynniki te, zdaniem Fitch, nieco zwiększają zdolność Banku do absorpcji dodatkowych rezerw na walutowe kredyty hipoteczne” – czytamy w komunikacie.

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here