Naga MarketsBank Millenium z nieustannym spadkiem. Winny wirus i niskie stopy procentowe Kurs akcji jednego z najpopularniejszych banków na polskim rynku, spółki Bank Millenium, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,14%. Akcje taniały o 0,03 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 2,56 zł. Jest to przeciętny wynik na tle szerokiego rynku, gdyż indeks WIG20 tracił wczoraj około 0,90%. Sesja odbyła się przy dość standardowych obrotach, nieco niższych niż średnia z ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,59 zł. W sumie od początku roku spółka traci już niemal 70%.

  • Bank Millenium traci w czwartek 1,14%
  • Kurs może wracać do spadków po okresie korekty
  • Sektorowi bankowemu szkodzą niskie stopy procentowe

Akcje Banku Millenium z dużą słabością nawet na tle sektora

Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami, widać że ostatnia korekta wzrostowa zaczyna spowalniać. Ma to miejsce tuż pod linią trendu spadkowego oraz pod czytelnym oporem w rejonie 2,85 zł czyli poziomie poprzedniego dołka. Tendencja jest zdecydowanie spadkowa, choć już nie z tak wielką dynamiką. Jeżeli pojawi się kolejny impuls spadkowy, to kurs zapewne sięgnie 2 zł czyli już bardzo niskich poziomów na tle całej historii notowań.

Te artykuły również Cię zainteresują
bank millenium 22.05.2020
Notowania Banku Millenium 22.05.2020

Wirus i niskie stopy procentowe pogrążają wyniki

Bank Millennium oczekuje, że wynik netto grupy w 2020 roku będzie niższy od wypracowanego w 2019 roku w następstwie skutków pandemii koronawirusa. Bank Millennium odnotował 560,73 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 760,65 mln zł zysku rok wcześniej.

Również obniżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP) oraz zmiana parametrów wymogów w zakresie rezerw obowiązkowych od 30 kwietnia, łącznie wywrą negatywny wpływ na wynik odsetkowy grupy na poziomie ok. 160 mln zł do 190 mln zł do końca roku 2020.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here