Naga MarketsBank Millenium wyceniony na 3,20 i 3,80 zł w najnowszych rekomendacjachTuż przed Świętami Bank Millenium otrzymał dwie rekomendacje. Haitong Bank dokonał wyceny dla na poziomie 3,20 zł za akcję. Zdaniem analityków, ryzykiem są obawy o potencjalną lukę kapitałową w wysokości 1,2 mld zł, wynikającą z proponowanego przez KNF scenariusza rozwiązania kwestii kredytów frankowych.

Z kolei DM DBM wycenił spółkę na 3,80 zł zalecając kupno jej akcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Podnosimy naszą cenę docelową dla Millennium do PLN 3,8/akcję z PLN 2,8 poprzednio oraz podwyższamy naszą rekomendację do Kupuj z Redukuj. O ile spadek zysku netto w 2020 r. będzie dotkliwy (-51% r/r), już w 2021 r. powinien się istotnie poprawić (33% r/r) wspierany przez rosnący NII oraz synergie z przejęcia Eurobanku. Dostrzegamy ryzyko wynikające z ekspozycji na hipoteki FX oraz brak dywidendy. Obecną wycenę na 0,4x P/BV, ze znaczącym (31%) dyskontem do banków uważamy jednak za atrakcyjną” – uzasadniono w raporcie.

W raporcie chwali się bank za szybkie obniżenie kosztów działalności po wybuchu pandemii. Uważa się, że dołek jeżeli chodzi o wynik odsetkowy, bank ma już za sobą. Ponadto prognozuje się mocne odbicie w wynikach w najbliższych 2 latach:

„Oczekujemy jednak, że w 2021 r. wynik netto wzrośnie o 33% r/r, wspierany nie tylko przez synergie z przejęcia Eurobanku, ale także przez wyższy wynik odsetkowy (3% r/r) oraz nieznacznie niższe rezerwy (-3% r/r). W 2022 r. spodziewamy się 35% r/r wzrostu zysku netto przy rosnących przychodach podstawowych oraz niższych kosztach ryzyka” – dodano.

Płytka korekta pod ważnym oporem

Wykres wygląda podobnie jak dla niemal całego sektora bankowego. Listopadowe odbicie zatrzymało się na czytelnym oporze. Szanse na dalszy wzrost można upatrywać w mało dynamicznej, słabej korekcie. Po za tym, na tle poprzednich lat, kurs znajduje się na niskim poziomie.

millenium


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here