Naga MarketsBank Millenium w korekcie. Najbliższy cel to linia trendu Kurs akcji jednego z najpopularniejszych banków na polskim rynku, spółki Bank Millenium, rósł podczas piątkowej sesji o około 0,51%. Akcje drożały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 3,99 zł. Jest to przeciętny wynik na tle szerokiego rynku, gdyż indeks WIG20 tracił w piątek około 0,04%. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,96 zł. W sumie od końca października akcje spółki zdrożały o ponad 100%.

Blisko linii trendu

Notowania spółek z sektora bankowego zaliczyły od początku listopada, a więc czasu amerykańskich wyborów prezydenckich, mocne wzrosty. Okres ten nadal trwa, gdyż nie mamy silnych sygnałów końca tego trendu, jednak dynamika wzrostów zdecydowanie zmalała. Patrząc na wykres Banku Millenium, widać że zwyżka wyhamowała przy czytelnym oporze. Najbliższe szanse na odbicie pojawią się przy linii trendu lub niżej przy wsparciu okolic 3,50 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
millenium 25.01.2021
Notowania Banku Millenium 25.01.2021

KNF zaleca brak dywidendy

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła Bankowi Millennium wstrzymanie wypłaty dywidendy z zysku w I poł. 2021 roku, w tym także niepodzielonego zysku z lat ubiegłych oraz niepodejmowanie – bez konsultacji z nadzorem – działań mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, w tym wykupów akcji własnych, podał bank. “Zarząd Banku Millennium S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym podjął uchwałę, w której zadeklarował podjęcie działań zmierzających do zastosowania się do indywidualnego zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego, dotyczącego polityki dywidendowej banku w pierwszym półroczu 2021 roku.

Uchwała ta została podjęta w związku z pismem KNF otrzymanym przez bank 13 stycznia 2021 roku, w którym KNF zaleca:wstrzymanie przez bank wypłaty dywidendy w pierwszym półroczu 2021 roku (w tym także niepodzielonego zysku z lat ubiegłych). Ponadto KNF poinformowała, że iż oczekuje stanowiska rady nadzorczej banku w kwestii realizacji powyższego zalecenia oraz sprawowania przez radę nadzorczą właściwego nadzoru nad jego realizacją. Posiedzenie RN zaplanowane jest na dzień 29 stycznia br. , podano również. W marcu ub. roku akcjonariusze akcjonariusze Banku Millennium zdecydowali w trakcie walnego zgromadzenia o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2019 rok.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje orlenu | notowania pkn | kursy kryptowalut wykresy | pgnig kurs | stooq eur pln | kurs eur/usd |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here