Naga MarketsBank Millenium w korekcie. Cena wróci do linii trendu?Kurs akcji jednego z najpopularniejszych banków na polskim rynku, spółki Bank Millenium, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,51%. Akcje taniały o 0,16 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 4,38 zł. Jest to przeciętny wynik na tle szerokiego rynku, gdyż indeks WIG20 tracił wczoraj około 1%. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,40 zł. W sumie od końca października akcje spółki zdrożały o ponad 130%.

Zaczyna się korekta

Notowania Banku Millenium pozytywnie zareagowały na rozwój wypadków w kwestii orzeczeń Sądów i TSUE dotyczących kredytów frankowych. Żadne z orzeczeń znacząco nie uderzyło w sektor bankowy, stąd też 30% zwyżka od końca kwietnia. Obecnie, przy poziomie poprzedniego maksimum zaczyna się korekta. Wydaje się, że jej końca można oczekiwać przy linii trendu wzrostowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
millenium 20.05.2021
Notowania Banku Millenium 20.05.2021

Ponad 311 mln zł strat w I kwartale

Millennium odnotował 311,34 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 18,13 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie. “Grupa kapitałowa Banku Millennium S.A. zanotowała skonsolidowaną stratę netto w wysokości 311 mln zł w I kw. 21.

Głównym obciążeniem wyników były znaczne rezerwy na ryzyko prawne związane z portfelem walutowych kredytów hipotecznych (rezerwy walutowe) w wysokości 533 mln zł (portfel kredytów udzielonych przez bank: 512 mln zł, portfel kredytów d. Euro Banku: 21 mln zł). Bardziej konserwatywne dane wejściowe do modelu ryzyka odzwierciedlały, między innymi, trudniejsze otoczenie – wyższy napływ spraw sądowych i niższy odsetek spraw wygranych przez banki” – czytamy w raporcie. Na koniec marca 2021 r. saldo rezerw na portfel kredytów udzielonych przez bank wyniosło 1 432 mln zł, co odpowiadało 10,8% ekspozycji.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: benefit kurs | cena akcji pgnig dzisiaj | gpw/selvita/”>akcje selvita | s p 500 | waluty w czasie rzeczywistym | https://comparic.pl/instaforex/ | kur euro |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here