Naga Marketslogo banku MilleniumKurs akcji jednego z najpopularniejszych banków na polskim rynku, spółki Bank Millenium, rósł podczas sesji z ubiegłego piątku o około 0,16%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,24 zł. Jest to wynik porównywalny do szerokiego rynku, gdyż indeks WIG20 rósł w piątek o 0,10%. Sesja odbyła się przy dość standardowych obrotach, niższych niż średnia z ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,14. W sumie od początku października spółka rośnie o około 25%.


Akcje Banku Millenium w ciekawym położeniu

Ostatnie dni wyglądają dość udanie dla spółki i mimo, że nie ma dynamicznych ruchów ceny, to kurs powoli odrabia straty. Pozytywniej sytuacja jest widoczna na wyższych interwałach czasowych np. na wykresie miesięcznym, gdzie widać że kurs po wcześniejszej silnej przecenie, zatrzymał się przy linii łączącej poprzednie dołki z 2012 oraz 2016 roku, możliwe zatem, że technika będzie wspierać stronę kupujących, którzy zainicjują nieco większą korektę. Dotychczasowe odbicie doprowadziło już do testu bliskich okolic poprzedniego dołka. Jeżeli obicie będzie kontynuowane i dojdzie do wybicia poziomu 6,40 zł, wydaje się, że spółka zacznie trwalej odrabiać starty.

millenium 20.01.2020
Notowania Banku Millenium 20.01.2020

Rezerwa po kredyty hipoteczne

Podczas sesji z ubiegłego piątku spółka poinformowała w komunikacie, że postanowiła o utworzeniu rezerwy na ryzyko prawne związane z walutowymi kredytami hipotecznymi w wysokości 150 mln zł. Utworzona rezerwa obciąży wyniki banku w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Spółka podała, że więcej na ten temat powie w raporcie rocznym, który poznamy 14 lutego. Wcześniej bank informował o planach zwolnień grupowych, w ramach których chce ograniczyć liczbę etatów o nie więcej niż 260. Zwolnienia mają zakończyć się do końca marca bieżącego roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here