Naga Marketsmillenium bankKurs akcji jednego z najpopularniejszych banków na polskim rynku, spółki Bank Millenium, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,86%. Akcje taniały o 0,11 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 5,80 zł. Jest to słaby wynik na tle szerokiego rynku, gdyż indeks WIG20 rósł wczoraj o 0,68%. Sesja odbyła się przy dość standardowych obrotach, niższych niż średnia z ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,80 zł. W sumie od początku października spółka rośnie o około 25%.


Akcje Banku Millenium przy wieloletniej linii trendu

W ostatnich dniach notowania spółki delikatnie tracą na wartości. Spadki zaczęły się w połowie stycznia i w tym czasie notujemy także spadek wielkości obrotów. Na wykresie niewiele więc się dzieje na początku roku. Pozytywniej sytuacja jest widoczna na wyższych interwałach czasowych np. na wykresie tygodniowym, gdzie widać że kurs po wcześniejszej silnej przecenie, zatrzymał się przy linii łączącej poprzednie dołki z 2012 oraz 2016 roku, możliwe zatem, że technika będzie wspierać stronę kupujących, którzy zainicjują nieco większą korektę. Dotychczasowe odbicie doprowadziło już do testu bliskich okolic poprzedniego dołka. Jeżeli obicie będzie kontynuowane i dojdzie do wybicia poziomu 6,40 zł, wydaje się, że spółka zacznie trwalej odrabiać starty. Z kolei większe problemy może zwiastować ewentualne przełamanie w dół linii trendu.

millenium 20.01.2020
Notowania Banku Millenium 29.01.2020

Zwolnienia grupowe w banku

W ostatnich dniach spółka poinformowała, że podpisała porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie zwolnień grupowych. Na początku stycznia organizacja pracownicza podała, że redukcji ulegnie do 260 etatów. Jak dotąd nie wiadomo, jakie stanowiska zostaną zlikwidowane oraz na jakie dodatkowe świadczenia mogą liczyć pracownicy. Zwolnienia potrwają do 31 marca 2020 roku. Zwolnieni pracownicy mają otrzymać pewne środki np. kwota bazowa została ustalona na 6 tysięcy złotych i jest wielokrotnością uzależnioną od stażu pracy zwalnianego pracownika.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here