Naga Marketsmillenium bankKomisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała zgodę na nabycie przez Bank Millennium 99,787% akcji Euro Banku, podały Bank Millennium i KNF w osobnych komunikatach. Tym samym został spełniony drugi warunek niezbędny do zmiany właściciela w Euro Banku.


Bank Millenium przejmuje Euro Bank

Umowa została podpisana przez Bank Millennium z Société Générale 5 listopada 2018 r. Bank otrzymał już w styczniu zgodę od prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jak powiedział – powiedział prezes Banku Millennium Joao Bras Jorge:“Otrzymanie zgody KNF otwiera przed nami drogę do finalizacji transakcji kupna Euro Banku, a w kolejnych etapach do fuzji prawnej i operacyjnej, planowanych na drugą połowę roku. Po połączeniu Bank Millennium stanie się jeszcze większym i bardziej konkurencyjnym bankiem na rynku, zajmującym wyraźne siódme miejsce pod względem wartości aktywów, depozytów i kredytów oraz wzmocni swoją pozycję w obszarze kredytów konsumenckich” 

Wiceprezes Fernando Bicho dodał:“Jesteśmy w pełni gotowi do zakończenia transakcji, którą zrealizujemy bez podwyższania kapitału własnego. Grupa zakończyła I kwartał ze znaczną nadwyżką płynnościową (wskaźnik kredyty/depozyty na poziomie 80%) i silnymi wskaźnikami kapitałowymi po decyzji walnego zgromadzenia akcjonariuszy o zatrzymaniu całego zysku i po styczniowej emisji obligacji podporządkowanych (całkowity współczynnik TCR na poziomie 25,6%). Wzmocnienie buforów kapitałowych i płynnościowych było naturalnym krokiem w kierunku udanej finalizacji zakupu Euro Banku”

Zobacz także: Kurs euro broni wsparcia przy 4,2880. Czy EUR/PLN ruszy w kierunku 4,31 zł?

W listopadzie Bank Millennium podpisał umowę dotyczącą nabycia ok. 99,78% akcji Euro Bank S.A od SG Financial Services Holdings – spółki w 100% zależnej Societe Generale (SG), cena transakcji wynosi 1,83 mld zł. Bank podał wówczas, że planuje zamknięcie transakcji w II kw. 2019 roku, zaś połączenie operacyjne banków planowane jest na IV kwartał br. Bank oczekuje także, że skumulowane synergie z połączenia z Euro Bankiem w ciągu kolejnych 5 lat wyniosą ok. 650 mln zł, zaś koszty integracji zamkną się kwotą ok. 350 mln zł i będą ujęte w wynikach głównie w latach 2019-2020.

Sytuacja techniczna na wykresie spółki Millenium Bank

Technicznie, kurs znajduje się od dłuższego czasu w szerokiej konsolidacji. Dopiero wybicie w jedną ze stron da sygnał do większego ruchu trendowego. Stefa oporowa wypada przy 9,70 zł, a strefa wsparcia przy 8,50 zł.

Wykres akcji millenium bank 29 maja 2019

źródło: ISBnewstokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here