Naga MarketsBank Millenium nad wsparciem przy 3,50 zł. Czekamy na zakończenie korekty Kurs akcji jednego z najpopularniejszych banków na polskim rynku, spółki Bank Millenium, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,93%. Akcje taniały o 0,07 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 3,73 zł. Jest to przeciętny wynik na tle szerokiego rynku, gdyż indeks WIG20 tracił wczoraj około 0,70%. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,86 zł. W sumie od końca października akcje spółki zdrożały o ponad 100%.

Nad kluczowym wsparciem

Notowania spółki wzrosły od początku listopada o około 100%. Naturalne jest więc, że po takim odbiciu nastał czas korekty. Jak dotąd nie przekracza ona 20% w maksymalnym punkcie. Niestety, wydaje się, że trzeba będzie poczekać na jej zakończenie. Nadal kluczowym poziomie wsparcia są okolice 3,50 zł, jednak wczorajsze zachowanie ceny, może wskazywać jeszcze jeden test tego wsparcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
millenium 3.02.2021
Notowania Banku Millenium 3.02.2021

Rezerwa frankowa

Rezerwa na ryzyko prawne związane z klauzulami waloryzacyjnymi w umowach kredytów hipotecznych i mieszkaniowych indeksowanych kursem CHF, utworzona w IV kwartale 2020 r., wynosi 379,6 mln zł, podał Bank Millennium. “Wyższy poziom rezerw w porównaniu z tymi w poprzednich kwartałach odzwierciedla negatywny trend w wyrokach sądowych oraz zmiany w modelu szacowania ryzyka.

W wyniku takiego poziomu rezerw i pomimo dobrych wyników operacyjnych, bank spodziewa się negatywnego wyniku netto w IV kw. 2020 r., ale dodatniego w całym roku 2020” – czytamy w komunikacie. Więcej informacji o ryzyku prawnym oraz wynikach finansowych za IV kw. zostanie przekazanych w raporcie bieżącym nt. wstępnych wyników finansowych, którego publikacja planowana jest 2 lutego 2021 r. oraz w raporcie rocznym za 2020 rok, który zostanie opublikowany w dniu 22 lutego 2021 r., podano także.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here