Naga MarketsBank Millenium na rocznych maksimach po wzroście o ponad 3,5%Podczas czwartkowych notowań Bank Millenium notuje wyraźny wzrost swojej giełdowej wyceny, który sięga obecnie ponad 3,5%. Dzięki temu spółka melduje się na swoich rocznych maksimach, choć należy pamiętać, że dla banku nierozwiązanym problemem dalej pozostaje temat kredytów frankowych.

Millenium rośnie o 3,59%

W trakcie dzisiejszej sesji Bank Millenium notuje bardzo mocny wzrost swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 3,59%, co oznacza wzrost o 0,22 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 6,12 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 6,34 zł, co oznacza, że spółka znalazła się na rocznych maksimach.Dzisiejsze wzrosty są kontynuacją pozytywnego sentymentu, który na akcjach Millenium pojawił się końcem lipca. Od tego czasu (tj. od 20 lipca) wycena tego banku wzrosła z niecałych 4,30 zł za walor do obecnych 6,34, tak więc mowa tutaj o pokaźnym ruchu wzrostowym.

Bank Millenium na rocznych maksimach po wzroście o ponad 3,5%
Notowania Banku Millenium dnia 26.08.2021. Źródło: Stooq.pl

Osiągnięcie wyceny rzędu 6 zł za walor pozwoliło spółce odrobić covidowe straty z marca 2020. Jednocześnie wskazać należy, że w 2019 roku Millenium odnotowało bardzo mocną przecenę swoich walorów, przez co przed covidowym kryzysem znajdował się dość nisko. Wcześniej wycena sięgała bowiem nawet 9 zł za akcję.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Kredyty frankowe dalej ciążą

Bank Millennium odnotował 200,31 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 53,6 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie. Gdyby nie rezerwy na walutowe kredyty hipoteczne, grupa zanotowałaby zysk netto za II kw. 2021 r. w wysokości 267 mln zł.

Bank Millenium należy do grona banków, które udzielały kredytów frankowych, przez co obecnie bank mierzy się ze sporymi problemami. Choć sprawa „frankowiczów” dalej spoczywa w Sądzie Najwyższym (i nie wiadomo jak długo będzie tam spoczywać), to cały czas bank prowadzi postępowania sądowe, czy też musi kalkulować koszty różnych scenariuszy.

invest

– Unieważnienie wszystkich umów kredytowych Banku Millennium będących w chwili obecnej przedmiotem pozwów indywidualnych i zbiorowych bez odpowiedniej kompensaty za użytkowany kapitał mogłoby pociągać za sobą koszt brutto (przed opodatkowaniem) do 3 003 mln zł. – informuje bank.

– Wyniki za II kw. 2021 były wyraźnym dowodem, że Grupa BM z powodzeniem przezwyciężyła większość bezpośrednich i pośrednich skutków pandemii. Zysk przed rezerwami za II kw. 2021 wyniósł rekordowe 490 mln zł i był 8% powyżej wyniku w II kw. 2020 (I poł. 2021: 909 mln zł, +6% r/r). – czytamy dalej.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs jena do złotówki | comarch giełda | kurs franka prognozy | ciech kurs | notowania 11bit | forex brokerzy | intercars akcje kupno |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here