Naga MarketsFlaga Kanady z widocznym liściem klonuEkonomiści z Narodowego Banku Kanady nadal dostrzegają niewielkie osłabienie dolara kanadyjskiego do marca, po czym w II kwartale oczekują wzrostu w wyniku zmniejszania ilościowego luzowania przez Bank Kanady oraz wyższych cen surowców. Ich cel dla pary walutowej USD/CAD na koniec 2021 roku pozostaje na poziomie 1,20. We wtorek notowania nieznacznie spadają oscylując nieznacznie powyżej poziomu 1,27.

  • PKB może rozczarować w nadchodzących miesiącach w wyniku niedawnych ograniczeń narzuconych przez rząd Kanady
  • Kanadyjska gospodarka nie ucierpiała bardziej niż inne gospodarki w wyniku lockdownu
  • Trudno uzasadnić obecne tempo luzowania ilościowego przez Bank Kanady

Kurs dolara (USD/CAD): mniejsze QE na wiosnę wesprze dolara kanadyjskiego – NBF

Słabość dolara kanadyjskiego prawdopodobnie będzie przejściowa. PKB może rozczarować w nadchodzących miesiącach w wyniku niedawnych ograniczeń narzuconych przez rząd Kanady. Należy jednak zauważyć, że kanadyjska gospodarka nie ucierpiała bardziej niż inne gospodarki w wyniku lockdownu, a programy zachęcające ludzi do pozostania na rynku pracy działały jak dotąd dość dobrze – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie ekspertów trudno uzasadnić obecne tempo luzowania ilościowego przez Bank Kanady. Program QE BoC jest znacznie bardziej agresywny jako udział w PKB niż program Rezerwy Federalnej.

Troska o stabilność finansową przemawiałaby za ograniczeniem luzowania ilościowego w nadchodzących miesiącach (kwiecień lub maj), oczywiście pod warunkiem, że gospodarka światowa nadal będzie się ożywiać. Takie posunięcie zapewniłoby pewne wsparcie dla umocnienia dolara kanadyjskiego – podsumowano.

Podobnego zdania są eksperci z Goldman Sachs według których czekają nas dalsze spadki kursu dolara amerykańskiego w porównaniu z dolarem kanadyjskim i australijskim. W szczególności CAD powinien mocno zyskać w szerokim osłabieniu „greenbacka”.

Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum gielda | forum giełda | bitcoin aktualności | notowania pkn |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here