Naga Markets

globuz z wbitą pinezką na kanadzieKanadyjskie dane dotyczące inflacji za styczeń zaskoczyły spadkiem i spowodowały osłabienie kursu dolara kanadyjskiego. Ekonomiści Commerzbanku spodziewają się, że CAD pozostanie wrażliwy na spadek względem dolara (USD) i euro (EUR). Kurs pary USD/CAD ustabilizował się powyżej poziomu 1,35. Jednocześnie stratedzy ze Scotiabanku prognozują, że notowania przetestują obszar 1,36/37.

Trudności CAD z uzyskaniem znaczącej przewagi w stosunku do USD i EUR – Commerzbank

Niektórzy uczestnicy rynku mogą się martwić, że – w związku ze słabszą niż oczekiwano inflacją i znacznym spadkiem sprzedaży detalicznej – BoC pozostanie w tyle w porównaniu z Fed i EBC. W efekcie to wywiera presję na kurs dolara kanadyjskiego.Loonie prawdopodobnie będzie miał obecnie trudności z osiągnięciem znacznego zysku w stosunku do USD i EUR, w szczególności, jeśli słabsze dane gospodarcze odzwierciedlą spowolnienie efektu zacieśnienia polityki pieniężnej w Kanadzie w nadchodzących miesiącach – wskazano w raporcie.

DOŁĄCZ DO WEBINARU. SMART SĘP POKAŻE CI JAK WYZNACZYĆ ISTOTNE CELE W TRADINGU

Eksperci spodziewają się, że BoC okaże się jednak jastrzębi i że znajdzie to odzwierciedlenie w jego retoryce w przypadku dalszego napiętego rynku pracy i/lub utrzymujących się uporczywych poziomów inflacji bazowej.

To z kolei powinno wspierać looniego (CAD) – dodano.

Kurs dolara (USD/CAD): Wykresy sugerują dość łatwe odbicie do 1,36/1,37 – Scotiabank

USD/CAD ustabilizował się powyżej poziomu 1,35. Ekonomiści ze Scotiabanku spodziewają się, że para przetestuje obszar 1,36/37.

Apetyt na ryzyko wydaje się słaby, a przepływy mogą sprzyjać USD w krótkim okresie. Wykres pary walutowej USD/CAD może dość łatwo przejść do zakresu 1,36/1,37, aby ponownie przetestować szczyty z grudnia – podsumowano.

AVA Trade
Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview

Jak podkreślili analitycy J.P. Morgan, dolar kanadyjski jest jedną z najlepiej radzących sobie walut w grupie G10 w ostatnim miesiącu. CAD odnotował pozytywne zwroty r/r w stosunku do innych walut, co stanowi wyraźny kontrast w porównaniu ze znaczącym pogorszeniem wyników w poprzednim kwartale. To odwrócenie zbiegło się ze zmianą w kierunku poprawy sentymentu do ryzyka w związku z lepszym wzrostem gospodarczym na świecie. Jak więc wyglądają najnowsze prognozy dla dolara kanadyjskiego?

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułStyczniowy wzrost zapoczątkował trzyletnią hossę na BTC, sugeruje PlanB
Następny artykułKurs euro EUR/USD ciągnie w stronę parytetu. Według Danske Banku FED znów zaskoczy rynki
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.