Naga Markets


14 czerwca podczas konferencji dotyczącej technologii bankowej w Seulu przedstawiciel Banku Kanady zakwestionował efektywność i bezpieczeństwo technologii blockchain. James Chapman jest kierownikiem w dziale badań BoC. Wypowiedział się również na temat kryptowalut. Uważa, że stanowią one zarazem szansę i zagrożenie dla rynku finansowego.

Chapman wypowiadał się na temat prowadzonego przez Bank Kanady Projektu Jasper. Jest to oparty o proof-of-concept system płatności wykorzystujący technologię rejestrów rozproszonych (DLT). Mimo iż właśnie ma miejsce trzecia faza trwających od lutego testów, wygląda na to, że bank centralny nie dał się porwać potencjałowi technologii.

„Musimy się zastanowić nad sensem przejścia na nowe rozwiązanie. Obecnie nie ma żadnego efektu oszczędzania kosztów w porównaniu do istniejącego systemu bankowego. Dodatkowo istnieje groźba ataku hackerskiego oraz inne ryzyka operacyjne” – skomentował nową technologię Chapman.

Wypowiedzi przedstawiciela banku Kanady w Korei Południowej nie były w całości negatywne. Zauważył on potencjał kryptowalut i ich możliwy korzystny wpływ na rozwój rynków finansowych. „Cyfrowe waluty oparte na kontraktach smart są bardzo odporne i pozwalają na wyeliminowanie informacyjnej asymetrii” – skomentował.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here