Naga MarketsKurs dolara traci do CAD. Co zrobi dziś Bank Kanady?Bank Kanady (BoC) będzie dziś miał swoje pierwsze posiedzenie ws. polityki pieniężnej w tym roku. Duże banki są zdania, że BoC utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Kurs dolara kanadyjskiego zyskuje dziś wobec greenbacka.

  • Zobacz, co 7 dużych banków prognozuje odnośnie decyzji Banku Kanady, którą poznamy  już dziś
  • Stopy procentowe zostaną utrzymane na dotychczasowym poziomie?
  • Notowania dolara amerykańskiego tracą wobec CAD

TDS

Bazowy scenariusz TDS zakłada utrzymanie stopy overnight na poziomie 25 punktów bazowych. Bank oczekuje, że BoC nie wprowadzi w programie luzowania ilościowego ani w instrukcjach wyprzedzających.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według analityków TDS, gołębia retoryka Banku Kanady mogłaby w krótkim terminie ograniczyć spadki na parze walutowej USD/CAD.

ING

– Nie spodziewamy się, że BoC ogłosi w środę jakiekolwiek nowe środki. Nadzieje pokładane w szczepionkach podsyciły perspektywy szybszego ożywienia gospodarczego. Jednak Kanadzie pogorszyło się ostatnio jeśli chodzi o zarażenia i ogólnie rzecz biorąc, na tym etapie nie byłoby powodów, aby gubernator Tiff Macklem brzmiał jastrzębio – uważa ING.

Analitycy ING uważają, że BoC może powtórzyć swoje zobowiązanie dotyczące utrzymania stóp procentowych na niższych poziomach. W związku z tym spodziewają się, że dzisiejsza decyzja Banku Kanady tylko w niewielkim stopniu wpłynie na CAD.

RBC Economics

Również RBC nie spodziewa się, że na pierwszym posiedzeniu w 2021 roku, Bank Kanady zdecyduje się wprowadzać zmiany w polityce pieniężnej. Według analityków, większe zainteresowanie może wzbudzić Raport Polityki Pieniężnej.

RBC jest zdania, że BoC może dostosować swoje prognozy gospodarcze, aby krzywa wzrostu stałą się bardziej strona, gdyż eskalacja rozprzestrzeniania się wirusa i środki mające na celu jego powstrzymywanie znacznie obniżają krótkoterminowe oczekiwania wzrostu. Z kolei pozytywne zmiany w zakresie szczepionek wzmacniają prognozy na drugą połowę roku.

Rabobank

– Ostatnio mówi się o potencjalnej “minimalnej obniżce” ze strony BoC z 25 pb do 20 pb lub 15 pb. Nie spodziewamy się, że bank pójdzie tą drogą i zamiast tego uważamy, że 25 pb pozostanie efektywną dolną granicą tam, gdzie stopy są zakotwiczone do 2023 roku – prognozuje Rabobank.

Citibank

Analitycy Citi są najbardziej ciekawi ewentualnych wskazówek dotyczących nadchodzących zmian w polityce pieniężnej. Bazowy scenariusz Citi zakłada, że kolejnym dostosowaniem do polityki pieniężnej będzie zwolnienie tempa tygodniowych zakupów obligacji (być może na kwietniowym posiedzeniu BoC)

Credit Agricole

– Nasz ekonomista oczekuje, że posiedzenie polityczne BoC przebiegnie w większości bez żadnych niespodzianek wydarzeń. Rzeczywiście, uważamy, że Bank Kanady utrzyma stabilną perspektywę, biorąc pod uwagę, że stopy procentowe są na najniższym poziomie a po wprowadzeniu środków stymulacyjnych wydłużony został średni termin zapadalności zakupów w ramach QE – uważa Credit Agricole.

Credit Suisse

Analitycy Credit Suisse nie oczekują dziś żadnych zmian w polityce ze strony BoC.  Gubernator Macklem prawdopodobnie przekaże mieszany komunikat, ponieważ dzisiejsza decyzja w sprawie stóp procentowych obejmuje również nowy Raport Polityki Pieniężnej z pełną aktualizacją prognoz banku.

W związku z tym, wiadomość płynąca z Raportu, będzie prawdopodobnie wskazywać na poprawę oczekiwań, być może prowadzącą nawet do rewizji wytycznych na przyszłość. Jest możliwe, że instrukcje wyprzedzające mogą zawierać bardziej otwarty język, co rynki mogą potraktować jako jastrzębi krok, uważa Credit Suisse.

Notowania USD/CAD wracają do spadków

Pod koniec ubiegłego tygodnia para walutowa USD/CAD odbiła od wsparcia w obrębie 1,2630. W poniedziałek kurs dolara amerykańskiego w stosunku do kanadyjskiego testował dynamiczny opór w postaci 20-dniowej średniej kroczącej.

fpmarkets

Notowania poruszają się w ogólnym trendzie spadkowym i dziś zniżkują po skutecznym teście wspomnianego oporu. Duże banki nie spodziewają się dużych ruchów na CAD w związku z decyzją BoC. Możliwe zatem, że zgodnie z trendem kurs ponownie skieruje się do 1,2630.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here