Naga Marketsgołębie w tle kanadyjskiej flagiSpoglądając w kalendarz makroekonomiczny zauważymy, że środowa sesja zapowiada się dość spokojnie. Dotychczas poznaliśmy bowiem jedynie niezwykle rozczarowujący raport z niemieckiego rynku pracy. Na kolejną, istotną publikację przyjdzie nam jednak poczekać aż do godziny 16:00, kiedy to poznamy decyzję monetarną Banku Kanady.


Bank Kanady utrzyma stopy procentowe bez zmian

Rynkowy konsensus zakłada, że przy utrzymujących się napięciach w handlu światowym Bank of Canada (BoC) prawdopodobnie po raz kolejny utrzyma stopy procentowe na dotychczasowym poziomie (1,75%). Podobne zdanie mają także banki inwestycyjne.

Według analityków Danske Bank, na dzisiejszym posiedzeniu BoC w sprawie polityki pieniężnej stopy procentowe pozostaną niezmienione. Na poprzednim posiedzeniu bank centralny zmienił swoje nastawienie w kwestii możliwego zacieśnienia polityki monetarnej i dziś skoncentruje się na wszelkich nowych sygnałach. Nie spodziewamy się żadnych istotnych wiadomości i widzimy potencjał umiarkowanie silniejszego CAD.

National Bank Financial zauważa także, że choć cła na kanadyjski eksport stali i aluminium do USA zostały wyeliminowane, to napięcia handlowe między USA i Chinami znacząco się zaostrzyły. W związku z tym analitycy oczekują, że BoC nie zdecyduje się na jakąkolwiek zmianę poziomu stóp procentowych. Zwracają oni jednak uwagę, że jutrzejsza konferencja prasowa z udziałem wicegubernatora, Carolyn Wilkins powinna dostarczyć cennych informacji.

Podobny ton towarzyszy także wypowiedziom przedstawicieli Royal Bank of Canada, którzy nie oczekują od Banku Kanady żadnych istotnych zmian w środowej decyzji politycznej. Nastawienie to tyczy się zarówno poziomu stóp procentowych, jak również wszelkich wytycznych – lub ich braku – dotyczących prawdopodobieństwa jakichkolwiek przyszłych działań.

Za utrzymaniem przez Bank Kanady stóp procentowych na obecnym poziomie opowiadają się także jednomyślnie wszyscy analitycy ankietowani przez Bloomberga, analitycy Rabobank, TD Securities oraz ING.

Co dalej z kursem dolara kanadyjskiego?

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że rynek znajduje się obecnie w okolicy górnego ograniczenia trwającej od ponad miesiąca konsolidacji. Gdyby tylko opór ten został trwale odrzucony, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji dolara kanadyjskiego wobec amerykańskiego.

3 sposoby wykorzystania średnich kroczących w tradingu – zapisz się na webinar

Kurs dolara kanadyjskiego traci przed decyzją monetarną BoC
USDCAD H4

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułEuro do funta konsoliduje pod oporem. Wybicie dołem na EUR/GBP zapoczątkuje korektę?
Następny artykułCena kukurydzy najwyżej od 3 lat, ropa w okolicach miesięcznych minimów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here