Naga MarketsPrzed środową decyzją Banku Kanady (BoC) w sprawie polityki pieniężnej (zaplanowaną na 16:00) istnieje ryzyko spadku wartości dolara kanadyjskiego, uważają analitycy Bank of America (BofA).

  • Bank Kanady ograniczy zakupy obligacji rządu do 3 miliardów dolarów tygodniowo, uważa TDS
  • W świetle znacznie silniejszych danych gospodarczych istnieje ryzyko bardziej jastrzębiej wypowiedzi
  • Ruch banku centralnego został już wyceniony, co ogranicza zakres krótkoterminowych wzrostów dolara kanadyjskiego

BoC: ryzyka skierowane są ku rozczarowaniu na rynku walutowym – BofA

Najnowsze analizy banku inwestycyjnego wskazują, że 21 kwietnia Bank Kanady (BoC) przedstawi znacznie bardziej konstruktywne prognozy dla kanadyjskiej gospodarki, ale bez zmiany obecnego stanowiska w polityce pieniężnej: stopy na poziomie 0,25%, te same prognozy i zakupy o wartości co najmniej 4 mld CAD tygodniowo ”. Nieco innego zdania są eksperci z TDS i MUFG, którzy oczekują redukcji skupu obligacji do 3 mld CAD tygodniowo i spadku pary USD/CAD do 1,23.

Te artykuły również Cię zainteresują
Amerykański bank oczekuje również, że BoC przedstawi mapę drogową dotyczącą dostosowania tempa zakupów obligacji rządowych, która zacznie się zmniejszać już w lipcu, gdy stanie się jasne, że ożywienie jest już w toku. Jeśli chodzi o reakcję rynku, BofA uważa, że ryzyko jest skierowane ku rozczarowaniu na rynku walutowym, który oczekuje zmniejszenia skupu już na tym posiedzeniu.

Nadal oczekujemy, że kurs USDCAD powróci do poziomu 1,29 w drugim kwartale, w wyniku silnej pozycji USD, konsolidacji cen towarów i niewielkiej premii za ryzyko CAD, odzwierciedlającej zmniejszenie apetytu na ryzyko na świecie – dodano.

Bank Kanady ograniczy zakupy obligacji do 3 miliardów dolarów – TD Securities

Analitycy TD spodziewają się, że Bank Kanady ograniczy zakupy obligacji rządu Kanady (GoC) z 4 miliardów dolarów tygodniowo do 3 miliardów dolarów tygodniowo.

W świetle znacznie silniejszych niż oczekiwano danych gospodarczych za ostatni kwartał, istnieje ryzyko bardziej jastrzębiej wypowiedzi. Oczekujemy, że BoC podniesie stopy w październiku 2022 r. – napisano w raporcie.

BoC: sprzedawaj wzrosty USD/CAD. Cel na 1.2300 – MUFG

Analitycy walutowi z MUFG ostrożnie podchodzą do krótkoterminowych perspektyw dla dolara kanadyjskiego. W ich ocenie CAD może nadal wykazywać słabsze wyniki w krótkim okresie. Niemniej jednak globalny bank inwestycyjny spodziewa się wzrostów w dalszej części roku i osłabienia kursu USD/CAD do 1,2300 na koniec tego roku.

MUFG spodziewa się, że BoC zaostrzy politykę na posiedzeniu w tym tygodniu, ograniczając ilość zakupów obligacji, zwłaszcza że bank posiada już blisko 40% rynku.

Oczekujemy, że BoC obniży tygodniowy kurs zakupów z 4 mld CAD do 3 mld CAD – wskazano w raporcie.

Eksperci z Goldman Sachs i CIBC również uważają, że BoC zmniejszy zakupy obligacji o 1,0 mld CAD miesięcznie na posiedzeniu w tym tygodniu. Oczekiwania te pokazują, że ruch został już wyceniony, co ogranicza zakres krótkoterminowych wzrostów dolara kanadyjskiego.

Analitycy MUFG zauważają, że ​​ostrożne stanowisko Banku Kanady może ograniczyć wsparcie dla kursu dolara kanadyjskiego w najbliższej perspektywie.

Może to spowodować pewne krótkoterminowe dalsze słabsze wyniki dolara kanadyjskiego, który był najgorszą walutą G10 w tym miesiącu po tym, jak osiągnął najlepsze wyniki w pierwszym kwartale – podsumowano.

Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq giełda | ranking kryptowalut | kurs.dolara | kurs akcji orlen |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJak zaplanować budżet domowy?
Następny artykułDRAGO entertainment już 28 kwietnia udostępni prolog do swojej gry
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here