Naga MarketsW piątkowe popołudnie Bank Kanady (Bank of Canada) postanowił pójść w ślady Rezerwy Federalnej (Fed) i po raz kolejny niespodziewanie obniżył stopę procentową o 50 punktów bazowych do poziomu 0,25%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już trzecia obniżka w marcu, łącznie o 150 p.b.


Bank Kanady obcina stopy trzeci raz w tym miesiącu, winny koronawirus

– Obniżka stóp procentowych ma na celu zapewnienie wsparcia dla kanadyjskiego systemu finansowego i gospodarki w czasie pandemii COVID-19 oraz stworzenie podstaw do powrotu gospodarki do normalności. Pandemia, podobnie jak gwałtowny spadek światowych cen ropy ma poważne konsekwencje dla Kanadyjczyków i gospodarki – wskazał BoC w oświadczeniu dodając, że Rada Prezesów jest gotowa do podjęcia dalszych działań w razie potrzeby.

Stopy procentowe w Kanadzie, źródło: Forex Factory

Kanadyjski bank centralny uruchomił również program zakupu obligacji korporacyjnych i zobowiązał się do zakupu co najmniej 5 miliardów dolarów tygodniowo w rządowych papierach wartościowych.

Co dalej z kursem dolara kanadyjskiego?

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że piątkowa sesja przynosi swego rodzaju odreagowanie po trwających od wtorku, niezwykle dynamicznych spadkach. Niewiele wskazuje jednak, by mogło to zmienić nastawienie rynku. Jeżeli zatem tendencja spadkowa będzie kontynuowana, rynek mógłby w najbliższym czasie dotrzeć nawet w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 1.3520.

Zapisz się na webinar: Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas danych

Kurs dolara amerykańskiego do kanadyjskiego
USDCAD Daily

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena złota zakończy tydzień na plusie po 14 dniach przecen?
Następny artykułCzy w obecnej sytuacji warto inwestować w złoto?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here