Naga MarketsAnalitycy TD Securities nie spodziewają się dalszych podwyżek ze strony BoC (Bank of Canada), co oznacza, że pozostanie ona na poziomie 1,75%. Kurs dolara kanadyjskiego pozostaje w ostatnim czasie w szerokiej konsolidacji. Podczas poszczególnych sesji zmienność potrafi być podwyższona, jednak ostatecznie USD/CAD porusza się w zakresie nie przekraczającym 130 pipsów.


Kluczowe cytaty:

„PKB za IV kw. był gwoździem do trumny, ponieważ  przytłumione dane o wzroście i oczekiwania na wzrost trendu w I kwartale oznaczają lukę popytową, która nie zamknie się przed końcem 2020 r., będziemy na bieżąco śledzić poziom wzrostu w Q1 wynosi 0,6%.”

„Co więcej, ostatnie wydarzenia sugerują, że właściciele domów wciąż mają trudności z dostosowaniem się do wyższych stawek , przy czym w marcu bieżąca sprzedaż domów utrzymuje się na poziomie najniższym od 7 lat. Inflacja bazowa umocniła się w marcu do 1,97%, ale większość ruchu była spowodowana efektami bazowymi i widzimy niewielkie możliwości dalszego wzrostu, biorąc pod uwagę słabe podłoże wzrostu. ”

„Rynek pracy pozostaje w dobrej kondycji po dobrych danych kwietniowych  które pokazują tworzenie w skali miesiecznej miejsc pracy w wysokości 106,5 tys. Spowodowało to, że średnia z sześciu miesięcy wyniosła 51 tys. Co więcej, płace w końcu zaczęły odrywać się od minimów, a średnie wynagrodzenie godzinowe dla stałych pracowników wynosi 2,6% r / r. Chociaż powinno to zapewnić BoC pewien komfort w działaniach i pozwolić pozostać na uboczu, gdy ceny rynkowe będą spadać, nie wystarczy aby Bank pozostał na ścieżce zacieśniania ”.

Sytuacja techniczna na wykresie

Z perspektywy interwału D1 sytuacja nie wygląda ciekawie. Jednym poziomem,który aktualnie biorę pod uwagę jest dolne ograniczenie układu Overbalance, które wypada bardzo daleko, są do dopiero okolice 1,3295. Wcześniej, na interwale H4, należy wziąć pod uwagę poziom 1,3380, który w ostatnim czasie dwukrotnie stanowił wsparcie.

Kurs dolara kanadyjskiego usdcad 14 maja 2019
interwał D1
Kurs dolara kanadyjskiego usdcad 14 maja 2019
interwał H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here