Naga MarketsPrzedstawiciel Bank of Canada (BoC) zakwestionował efektywność i bezpieczeństwo korzystania z technologii blockchain dla bankowości na konferencji w Korei Południowej. 

W ramach prezentacji na Światowej Konferencji Stabilności Finansowej G20, James Chapman – starszy dyrektor ds. Badań w dziale zarządzania finansami i bankowością BoC, nazwał także aktywa kryptowalutowe “nową szansą oraz zagrożeniem dla rynku finansowego”.

Chapman zapoznawał publiczność z projektem Banku Kanady o nazwie Jasper, który jest systemem płatności typu proof-of-concept wykorzystującym tak zwaną “technologię rozproszonej księgi rozrachunkowej (DLT)”, stanowiącej jeden z rodzajów blockchain.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

“Cyfrowe waluty oparte na inteligentnych kontraktach są wysoce odporne i eliminują asymetrię informacyjną” – powiedział cytowany przez lokalne media.

Kontynuował jednak: “Musimy martwić się o ostateczność rozrachunku”,  stwierdzając:
“W tej chwili nie ma efektu oszczędności w porównaniu do istniejącego systemu banku centralnego. Ryzyko włamania oraz inne ryzyka operacyjne mogą się pojawić.”

Pod tym słowami podpisuje się kierownictwo Ripple, startupu zajmującego się opracowywaniem oraz instalowaniem w bankach alternatywnych systemów rozliczeniowych, opartych na blockchain.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here