Naga MarketsFlaga Kanady z widocznym liściem klonuPodczas dzisiejszej sesji amerykańskiej, kluczowym wydarzeniem będzie decyzja Banku Kanady (BoC) odnośnie stóp procentowych. Obecnie stopa overnight znajduje się na 1,75%, a analitycy z banków inwestycyjnych oczekują utrzymania jej na tym poziomie. Ponadto, banki dzielą się perspektywami dla dolara kanadyjskiego (USDCAD).

Jednogłośne utrzymanie stóp na dotychczasowym poziomie?

Według analityków z TD Securities, Bank Kanady na grudniowym posiedzeniu jednogłośnie utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie, koncentrując się przy tym na tonie oświadczenia.

„Nie oczekujemy, że Bank powie zbyt wiele ze względu na znaczną niepewność, która wciąż przesłania ich perspektywy. Oczekujemy powtórzenia zapewnień, że prognozy ewoluują zgodnie z oczekiwaniami, podczas gdy ostatni akapit powinien kłaść duży nacisk na zależność od napływających danych” – szacują analitycy TD Securities.

USDCAD na 1,34 w I kw. przyszłego roku, prognozuje MUFG

Z kolei analitycy z banku MUFG korygują prognozy dla dolara kanadyjskiego. Uważają oni, że w pierwszym kwartale 2020 roku, notowania USDCAD znajdą się na poziomie 1,3400, natomiast w trzecim kwartale kurs będzie zniżkował do 1,3200.

“Zauważalne jest większe ryzyko negatywnego wpływu na CAD niż to, co wcześniej zakładaliśmy” – uważają analitycy MUFG. Utrzymują przy tym, że Bank Kanady będzie luzować politykę monetarną, częściowo wpasowując się w działania łagodzące stosowane już w tym roku przez inne banki centralne.

“CAD jest także najbardziej postępującą w tym roku walutą spośród G10, dzięki względnie odpornej gospodarce. Jednak, kiedy gospodarka USA dalej spowalniać będzie w 2020 r., a globalny wzrost pozostanie słaby, jesteśmy sceptyczni wobec Kanady pozostającej odizolowanej od globalnego spowolnienia” – piszą analitycy MUFG.

Zobacz też: Rozczarowujący odczyt PKB spycha kurs dolara australijskiego (AUDJPY) na nowe minima w tym tygodniu

Znaczny wzrost notowań dolara kanadyjskiego nie jest także oczekiwany po zatwierdzeniu umowy USMCA przez Kongres. Podobnie w przypadku I fazy umowy handlowej między USA a Chinami, która może mieć jedynie tymczasowy wpływ na notowania.

Albo na 1,36, jak uważa JPMorgan

Bank inwestycyjny JPMorgan w swojej najnowszej prognozie zakłada wzrost notowań USDCAD do 1,36 w I kw. 2020 roku przed wspinaczką na 1,38 do końca tego samego roku. W swojej nocie, analitycy JPMorgan uważają, że do 2020 roku może się rozpaść fundament, na którym dolara kanadyjski budował wzrosty.

Analitycy uważają, że Bank Kanady nie podniesie stóp procentowych podczas dzisiejszego posiedzenia. Może jednak to zrobić już w styczniu, kiedy Kanada będzie bardziej narażona na lokalne spowolnienie wzrostu.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Goldman Sachs oczekuje ruchu notowań USDCAD w zakresie

Jak podał Goldman Sachs w nocie datowanej na 29 listopada, kurs USDCAD „pozostanie uwięziony między ostrożnym globalnym sentymentem do ryzyka, a przyzwoitymi perspektywami wzrostu krajowego”. Tak może być „dopóki nie pojawi się wyraźniejsza historia wartości względnej” – dodano w nocie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here