Naga MarketsBank Kanady ujawnił w notatce analitycznej pracowników zatytułowanej “Świadomość i użytkowanie bitcoinów w Kanadzie: aktualizacja”, że ponad 85 procent Kanadyjczyków jest już świadomych istnienia bitcoina (BTC) i rynku kryptowalut.

Badanie w 2017 r. miało miejsce w interesującym momencie, ponieważ notowania Bitcoina wzrastały i osiągnęły najwyższy poziom w dniu 17 grudnia 2017 r. W tym okresie poziom świadomości nt. Bitcoina wzrósł z 64% w 2016 BTCOS do 85% w 2017 r. BTCOS, podczas gdy stan posiadania wzrósł odpowiednio z 2,9 do 5,0%. – czytamy w dokumencie

Od 2016 r. Bank Kanady monitoruje sektor kryptowalut i wykorzystanie bitcoinów w ankiecie pod nazwą Bitcoin Omnibus Survey (BTCOS). Bank of Canada był przede wszystkim zainteresowany przyjęciem BTC i tym, czy dominująca kryptowaluta może być wykorzystywana w stopniu znacznie wpływającym na globalny system finansowy.

W ciągu ostatniego roku świadomość odnośnie Bitcoina wśród obywateli i mieszkańców Kanady wzrosła z 64 do 85 procent, a jego posiadaczy z do 2,9 do 5 procent, co daje wzrost aż o 72%. W 2016 r. Bank Kanady informował, że większość inwestorów z rynku kryptowalutowego posiada BTC do celów transakcyjnych i lepszego zrozumienia kryjącej się za nim technologii.

Jednakże już w 2017 r. Bank of Canada odkrył, że większość inwestorów w kraju posiadała Bitcoina jako długoterminową inwestycję, a nie jedynie kierując się przy tym chęcią poznania technologii i wykorzystywania kryptowaluty do procesowania transakcji.

Gwałtowny trend adopcji i wykorzystania Bitcoina doprowadził do powstania bańki wśród inwestorów detalicznych, która ostatecznie wybuchła, gdy cena BTC osiągnęła rekordowy poziom blisko 20.000 USD. Jednak w ciągu pół roku, od stycznia do czerwca 2018 roku cena Bitcoina osunęła się o niemal 70 procent, z 20.000 do 6.000 dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Podobnie jak w większości regionów, w grupie wiekowej od 18 do 24 lat spotkać można największą liczbę bitcoinowych inwestorów, w przeciwieństwie do innych grup wiekowych w Kanadzie. Ponad 14% osób w wieku od 18 do 24 lat posiada Bitcoina od 2017 roku.

Grupa wiekowa od 18 do 24 lat już w 2016 roku była jedną z głównych grup użytkowników Bitcoina, natomiast w roku 2017 liczba posiadaczy Bitcoina w tej grupie wzrosła z 6 do 14%. Większość innych grup wiekowych również odnotowała wzrost jeśli chodzi o posiadanie tej kryptowaluty, ale różnice zazwyczaj nie były znaczące. Wyjątek stanowiła grupa wiekowa od 45 do 54 lat, w której liczba posiadaczy Bitcoina wzrosła prawie czterokrotnie z 0,9 do 3,5 procent. – jak napisano w dokumencie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here