Naga Markets


Haruhiko Kuroda – gubernator Bank of Japan. | źródło: www.reuters.com

W porównaniu z ankietą przeprowadzoną miesiąc temu, o połowę mniej ekonomistów uważa, że Bank Japonii rozpocznie zacieśnianie swojej polityki monetarnej jeszcze w tym roku. Eksperci są zgodni w stu procentach w jednej kwestii – podczas spotkania Banku w najbliższy piątek nie usłyszymy żadnych rewelacji.

Jedynie siedmiu z 47 ekonomistów ankietowanych przez Bloomberga spodziewa się jakichkolwiek zmian w polityce monetarnej w tym roku. Jeszcze w marcu było to 14 osób. Większość ankietowanych nie widzi przestrzeni do zmian co najmniej do kwietnia 2019 roku. Podczas zeszłotygodniowego spotkania krajów G20 Haruhiko Kuroda zapowiedział, że bank centralny będzie kontynuował luzowanie polityki monetarnej, co potwierdza, że ceny są daleko jeszcze od oczekiwanego poziomu.

Zarząd Banku Japonii w swoich prognozach mówi, że cel inflacyjny powinien być osiągnięty w okolicach kwietnia 2019 roku. Dwudniowe spotkanie BoJ, które zakończy się wydaniem oświadczenia w piątek, będzie pierwszym zebraniem nowego składu zarządu. Kuroda nadal jest na fotelu prezesa, ale doszło do wymiany dwóch członków. To ich głosy mogą stanowić niespodziankę, jednak według tego, co wiadomo na temat ich poglądów, raczej nie wyróżnią się spośród reszty.

USDJPY H4 – widać osłabienie jena


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here