Naga Marketslogo Banku JaponiiNieco gorsze prognozy na najbliższe miesiące i nieograniczony skup obligacji skarbowych – to pokłosie poniedziałkowej decyzji Banku Japonii. W reakcji na zmiany polityki pieniężnej w Kraju Kwitnącej Wiśni kurs japońskiego jena umacniał się do dolara amerykańskiego, a para walutowa USD/JP testowała dolne ograniczenie obowiązującej od początku miesiąca konsolidacji. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Orbex.

  • BoJ wzmacnia bodziec monetarny z obietnicą nieograniczonego zakupu obligacji
  • Rząd i Bank Japonii naprawdę wzmacniają koordynację swoich działań – powiedział japoński minister gospodarki Yasutoshi Nishimura
  • BoJ rozszerzył również dostęp do programu pożyczek ratunkowych na szerszą gamę banków

Bank Japonii zmienia politykę, kurs jena w górę

W reakcji na wprowadzenie nieograniczonego programu luzowania ilościowego, przez co należy rozumieć możliwość ciągłego dodruku pieniędzy, japoński jen zyskiwał w poniedziałek do dolara 0,3%, co jest najsilniejszym umocnieniem od dwóch tygodni. Jednocześnie para walutowa USD/JPY testowała poziom 107,00, pokrywający się z dolnym ograniczeniem kwietniowej konsolidacji.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here