Naga Marketsflaga japoniiDziś w nocy (czasu polskiego) odbyło się posiedzenie Banku Japonii (BoJ). Mimo, iż instytucja nie zdecydowała się na zmianę poziomu stóp procentowych, które już od stycznia 2016 r. wynoszą -0,10%, to jednak bank podjął decyzję o uruchomieniu nowego instrumentu kredytowego, mającego na celu skierowanie większej ilości środków do małych i średnich przedsiębiorstw, które ucierpiały z powodu kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

  • BoJ ratuje gospodarkę przed recesją
  • Kurs jena zyskuje w trakcie piątkowej sesji

BoJ zamierza wspierać małe i średnie firmy, które ucierpiały z powodu kryzysu

Podczas posiedzenia bank centralny przedłużył również o sześć miesięcy, do marca 2021 r., termin wdrożenia szeregu środków mających na celu walkę z gospodarczymi skutkami kryzysu, w tym przyspieszonych zakupów obligacji korporacyjnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami BOJ utrzymał stopy proc. na niezmienionym poziomie, w tym krótkoterminową docelową stopę procentową na poziomie -0,1% oraz zobowiązanie do utrzymania rentowności 10-letnich obligacji rządowych na poziomie około 0%.

Nowy instrument ma oferować zerowe oprocentowanie pożyczek dla instytucji finansowych, które udzielają kredyty dla małych firm poprzez wykorzystanie rządowych programów gwarancyjnych.

USDJPY w okolicy lokalnego wsparcia

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że wskutek nocnych spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej i dotarł w okolice kolejnego, horyzontalnego wsparcia, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet nawet niewielkiej korekty wzrostowej.

USDJPY H1

Autor poleca:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLW Bogdanka miała 33,5 mln zł zysku netto, 134,81 mln zł EBITDA w I kw. 2020
Następny artykułIpopema miała 0,15 mln zł straty netto, 1,13 mln zł straty EBIT w I kw. 2020 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here