Naga MarketsKurs jena w górę po decyzji BoJ, euro czeka na posiedzenie EBC
Marcin Kiepas, analityk Tickmll

Bank Japonii podczas wtorkowego posiedzenia nie zaskoczył rynków i utrzymał stopy procentowe na niezmiennym poziomie przyzwyczajając inwestorów, że jego posiedzenia są porównywalnie nudne jak w przypadku polskiej Rady Polityki Pieniężnej (RPP), stwierdzał na antenie Comparic24.tv analityk Tickmill, Marcin Kiepas. Kurs jena co prawda zyskuje we wtorek, oczy wszystkich inwestorów skierowane są jednak w kierunku Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i zaplanowanej na ten tydzień decyzji, która może mieć ważne implikacje dla euro.


Kurs jena zyskiwał do dolara (USD/JPY) po decyzji BoJ

Podczas sesji azjatyckiej poznaliśmy decyzję Banku Japonii w sprawie stóp procentowych. Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami BoJ zdecydował się na pozostawienie stóp na dotychczasowym poziomie, który wynosi -0,1%. Kurs dolara do jenna zareagował na to wydarzenie spadkiem na 25 pipsów (dolar się osłabił, a jen umocnił), informował portal Comparic.pl we wtorkowy poranek.

Zdaniem Marcina Kiepasa wtorkowe ruchy na azjatyckich giełdach i umocnienie jena nie jest wypadkową decyzji BoJ o rosnącej paniki w Chinach wywołanej przez obawy dotyczące nowego wirusa, który zdaniem ekspertów może przyczynić się do powstania epidemii. W trakcie wtorkowej sesji USD/JPY spadał chwilowo poniżej poziomu 110,00, ten został jednak wybroniony i para walutowa traci w momencie publikacji artykułu zaledwie 0,1%.

Jak twierdzi Marcin Kiepas zdecydowanie ważniejszym wydarzeniu w tym tygodniu będzie posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC):

Kurs euro balansuje na granicy 1,11 USD. Jak na EUR/USD wpłynie posiedzenie EBC

Posiedzenie EBC zaplanowano na czwartek, 23 stycznia, a jego podsumowanie rynki poznają o godzinie 13:45 wraz z publikacją decyzji w sprawie stóp procentowych. Więcej na temat obecnego poglądu instytucji na sytuację gospodarczą strefy euro podczas konferencji prasowej powie również Christine Lagarde (godzina 14:30).

– Będzie to drugie posiedzenie banku centralnego przed przewodnictwem Christine Lagarde i rynek będzie je niewątpliwie pilnie obserwował, osobiście nie przewiduję jednak ważniejszych zmian. Rynki nie posiadają większych oczekiwań, co widać między innymi po zachowaniu kursu eurodolara – wyjaśnia Marcin Kiepas.

Rynek zakłada obecnie, że stopy nie zostaną zmienione, a notowania pary walutowej EUR/USD po teście najniższych poziomów od miesiąca, powracają nad ważną strefę 1,11 wzmacnianą przez 50 EMA.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDonald Trump wychwala w Davos swoje osiągnięcia gospodarcze
Następny artykułSzokujący raport ws. GetBacku. NIK ma również zarzuty do KNF
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here