Naga Marketsmonety bitcoin na fladze japoniiBank of Japan twierdzi, że nie ma planów szybkiej emisji cyfrowego jena, ale badania nad potencjałem CBDC trwają. Do zespołu ds. cyfrowego jena dołączył teraz znany ekonomista.

  • Bank centralny Japonii nadal bada CBDC.
  • Do zespołu ds. CBDC dołączył właśnie znany ekonomista.

Bank Japonii: CBDC nas interesuje

Bank Japonii wyznaczył właśnie swojego czołowego ekonomistę do kierowania zespołem, którego zadaniem jest kontyuowanie badań nad walutami cyfrowymi banku centralnego (CBDC).

Według raportu agencji Reutersa z 31 lipca, nominacja Kazushige Kamiyamy może oznaczać odejście od wcześniejszego ostrożnego charakteru badań banku w kwestii walut cyfrowych.

Kamiyama wcześniej kierował działaniami banku w zakresie wykorzystywania dużych zbiorów danych do przeprowadzania analiz ekonometrycznych w czasie rzeczywistym. Według Reutera okazało się to pomocne, gdy japońska gospodarka została dotknięta epidemią koronawirusa na początku tego roku.

Zwiększenie tempa badań

Pomimo utrzymywania stanowiska, że ​​bank nie planuje w najbliższym czasie wydania CBDC, ostatnie wydarzenia wskazują, jak poważnie japoński bank centralny traktuje obecne badania.

Od stycznia tego roku instytucja współpracuje również z kilkoma innymi bankami centralnymi w ramach grupy roboczej ds. waluty cyfrowej.

Potencjalna emisja cyfrowego jena ma również poparcie japońskiego rządu. Uwzględnienie CBDC zostało zapisane w Planie Honebuto, który jest podstawą japońskiej polityki gospodarczej i fiskalnej na kolejne lata.

Wiadomo, że najbliższe emisji CBDC są Chiny, które obecnie testują już cyfrowego juana w realnych transakcjach. W sieci można znaleźć też screeny aplikacji portfela chińskiego CBDC.

Eksperymenty na tym polu prowadzi też Francja. Temat cyfrowego dolara istnieje już też w debacie publicznej USA, ale władze kraju nie podjęły jednak żadnych konkretnych działań w tym zakresie. Zapewne dolar w cyfrowej wersji wcześniej czy później pojawi się jednak na rynku. Wymusi to na Waszyngtonie rywalizacja z Pekinem.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here