Naga MarketsPublic Domain

Za sprawą podwyższonej zmienności na rynku jena japońskiego, coraz śmielej mówi się o interwencji. Niemniej Bank Japonii może nie mieć wystarczająco sił aby powstrzymać wzrost wartości japońskiej waluty. Do dalej z kursem jena?


Kurs jena zbyt wysoko, Bank Japonii podejmie interwencję?

Zmienność jaką możemy obserwować w ostatnim czasie na rynku jena znalazła się na najwyższym poziomie od 11 lat! Może to sugerować, wejście polityków do gry, ponieważ waluta wzrosła najsilniej od października 2016 roku. Aktualnie prawdopodobieństwo spadków na USDJPY do poziomu 100 JPY (w ciągu najbliższych trzech miesięcy) jest wyceniane na 49%. Jeśli nie dojdzie do interwencji banku centralnego, czyli bank centralny nie zacznie sprzedawać jena, nie będzie w stanie powstrzymać panującego trendu, twierdzą analitycy Pepperstone Group.

Zmienność na jenie japońskim
Źródło: Bloomberg

Aktualnie obserwujemy największy wzrost niestabilności jena od czasu światowego kryzysu finansowego. Japońska waluta wzrosła w tym tygodniu nawet do 101,19 za dolara, najsilniej od października 2016 r., ponieważ spadek cen ropy naftowej spotęgował obawy o globalne opady w związku z wybuchem koronaawirusa. Urzędnik Ministerstwa Finansów powiedział, że niestabilność na rynkach nie jest pożądana i konieczne jest dalsze uważne obserwowanie tych ruchów.

Zobacz także: CD Projekt kontynuuje spadki, kurs spółki CDR poniżej 265 zł

Sytuacja techniczna na wykresie USDJPY

Sytuacja techniczna na USDJPY jest bardzo dynamiczna, na początku tygodnia mogliśmy obserwować dynamiczne spadki, które jednak nie zdołały dotrzeć do kluczowej strefy wsparcia przy poziomie 100 JPY. Obszar zaznaczony kolorem zielonym wciąż pozostaje kluczową barierą popytową.

Jeżeli chodzi jednak o opory, aktualnie notowania walczą w strefie przy 105,00, jeśli dojdzie do odbicia, możliwy jest ponowny ruch spadkowy w kierunku 100 JPY. Z drugiej strony, pokonanie oporu powinno doprowadzić do większego odreagowania ostatnich silnych spadków.

Wykres USDJPY
USDJPY interwał W1

Zobacz również: Niemiecki indeks giełdowy DAX spadnie poniżej 10 000 pkt?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here