Naga MarketsFlaga HiszpaniiW ostrzeżeniu opublikowanym 10 lutego, bank centralny Hiszpanii zwraca uwagę inwestorów na fakt, że rynek wirtualnych walut nie jest regulowany przez lokalny rząd, w związku z czym nie podlega wypłatom z funduszu gwarancyjnego. Instytucja odradza więc traderom detalicznym angażowanie się w rynek kryptowalutowy w związku z podwyższonym poziomem ryzyka.


Hiszpania nadal bez przepisów kryptowalutowych

Jak poinformowała hiszpańskojęzyczna edycja Europa Press, bank centralny Hiszpanii, ani żadnej inny organ w kraju nie reguluje rynku kryptowalutowego – w efekcie na terenie państwa nie funkcjonuje obecnie żadna autoryzowana giełda lub firma związana z Bitcoinem i jego pochodnymi.

Bank Hiszpanii otwarcie krytykuje kryptowaluty i stwierdza, żę „nie są w stanie zastąpić tradycyjnego pieniądza i nie stanowią środków wymiany”. Pod koniec zeszłego roku lokalny urząd skarbowy stwierdzał natomiast, że dokładnej przyjrzy się posiadaczom cyfrowych aktywów.

W pierwszej fazie agencja do badania oszustw finansowych (ONIF) zbadała konta spółek, banków oraz podmiotów trzecich działających w Hiszpanii. Ostatecznie wyselekcjonowano 15 tysięcy podatników, którzy zostaną dodatkowo sprawdzeni pod kątem legalności transakcji kryptowalutowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here