Naga MarketshandlowyGrupa Banku Handlowego podała podczas wczorajszej sesji wyniki za I kw. 2019 roku, w którym spółka wskazuje, że pierwszy kwartał stoi pod znakiem spadku zysku netto do poziomu 59,5 mln zł. W analogicznym okresie poprzedniego roku wynik ten wynosił 145,8 mln zł, co oznacza wyraźne wyhamowanie obecnego roku. W tym momencie wykres spółki spada a ostatni okres nie był dla grupy szczególnie łaskawy. 


Wynik grupy Banku Handlowego zaskoczył rynek negatywnie – co wyraźnie widać po wykresie spółki podczas wtorkowego, porannego handlu. Nic w tym dziwnego, kiedy analitycy szacowali wyniki na poziomie 64 mln zł, podczas gdy bank przedstawił wyniki na poziomie 59,5 mln zł. Dodatkowo na negatywne nastawienie wpływa fakt, że od dłuższego czasu wykres spółki wyraźnie się obniża.

Jak podaje spółka – podstawowym powodem spadku zysku spółki jest wyższa składka na Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a opłata w sektorze na fundusz restrukturyzacji w BFG urosła rok do roku aż o 110 proc. i rozliczana jest w całości w I kwartale.

Bank Handlowy liczy jednak na wzrost w kolejnych kwartałach marży odsetkowej netto skorygowanej o koszty finansowania na rynku międzybankowym jak wypowiadał się prezes banku – Sławomir Sikora.

Sytuacja na wykresie

Spółka niebagatelnie znajduje się w trendzie spadkowym – o czym świadczy nie tylko sam spadek cen, ale również stale podtrzymywana sekwencja spadkowa, bez próby większych odreagowań. Co więcej – w przeciągu ostatnich sesji handlowych spółka rozpoczęła znaczne spadki co w dalszym ciągu może być kontynuowane obecnymi wynikami podmiotu. Oczekuje się, że spadek w ciągu najbliższych kilku sesji przekroczy poziom 57 zł za akcję.

wykres Bank Handlowy D1 07.05.2019
Bank Handlowy D1 07.05.2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here