Naga MarketsBank Handlowy z szansami na wysokie dywidendy - ocenia DM BDM W najnowszej rekomendacji DM BDM, wydanej przed Świętami, analitycy wycenili akcje Banku Handlowego na 42 zł, zalecając kupno akcji. Poprzednia wycena to 34,50 zł. Poniżej krótkie uzasadnienie podwyższenie ceny docelowej.

„Podnosimy naszą cenę docelową dla Handlowego do PLN 42/akcję z PLN 34,5 poprzednio i podwyższamy naszą rekomendację do Kupuj z Redukuj. Handlowy oferuje wysoką i powtarzalną dywidendę (zakładamy stopę dywidendy 3,8/8,5% z zysku za 2020/21 r.), nie posiada portfela CHF, a EPS – po spadku w 2020 r. (-24% r/r) – powinien się stopniowo odbudowywać już od 2021 r. (oczekujemy 12% r/r). Obecną wyceną banku na poziomie 11,7x P/E oraz 0,6x P/BV, z odpowiednio 7/1% dyskontem do mediany dla banków uważamy za atrakcyjną” – napisano w uzasadnieniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem analityków, banku już w przyszłym roku rozpocznie proces odbudowy swoich wyników:

„W naszych prognozach zakładamy, że obudowa wyników będzie miała miejsce już w 2021 r. (zysk netto 12% r/r). Spodziewamy się wyższego wyniku odsetkowego (8% r/r) i lepszego wyniku z opłat i prowizji (3% r/r) przy płaskich rezerwach (-1% r/r) oraz utrzymanej dobrej kontroli kosztów (1% r/r). Nasze prognozy na2021/22 są odpowiednio 49/40% powyżej prognoz konsensusu”

Wskazuje się także, że spółka powinna być atrakcyjna dla inwestorów z powodu stabilnej i wysokiej dywidendy:

„Oczekujemy, że Handlowy będzie jednym z niewielu banków, które z zysku za 2020 r. będą mogły wypłacić dywidendą (wskaźnik wypłaty 50%, stopa dywidendy 3,8%). W latach 2022/2023 zakładamy, że na dywidendę trafi odpowiednio 100/75% zysku z roku poprzedniego, co implikuje stopę dywidendy na poziomie 8,5/7,7%” – dodano.

Spore odbicie od linii bessy

Wykres pokazuje, że tak jak inne spółki z sektora, także Handlowy oddaje sporo z listopadowego odbicia. Był to jednak bardzo silny impuls, który powinien mieć swoją kontynuację. Można więc zakładać, że przy lepszym nastroju na szerokim rynku, cena wróci pod linię trendu i dojdzie do próby jej wybicia.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here