Naga MarketsBank Handlowy: Wpływ podwyżek stóp na wynik odsetkowy grupy to 215-235 mln złWarszawa, 09.11.2021 (ISBnews) – Podwyżki stóp procentowych, dokonane przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP), będą miały pozytywny wpływ na wynik odsetkowy grupy kapitałowej Banku Handlowego łącznie w przedziale 215-235 mln zł w okresie kolejnych 12 miesięcy, szacuje bank.

“Bank w obecnej chwili szacuje, że podjęte przez Radę Polityki Pieniężnej decyzje z 6 października 2021 r. i 3 listopada 2021 r. związane ze zmianą stóp procentowych (w szczególności podwyżką stopy referencyjnej w sumie o 115 punktów bazowych) będą miały pozytywny wpływ na wynik odsetkowy grupy łącznie w przedziale 215-235 mln zł w okresie kolejnych 12 miesięcy” – czytamy w komunikacie.Wpływ ten będzie się materializował stopniowo w kolejnych kwartałach, a faktyczny wpływ na wynik odsetkowy grupy będzie uzależniony od sytuacji makroekonomicznej i od realizacji działań biznesowych, w tym w zakresie inwestycyjnych dłużnych papierów wartościowych, wskazano również.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r. Aktywa razem banku wyniosły 60,9 mld zł na koniec 2020 r.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here