Naga MarketsKurs dolara do złotego USDPLNBank Handlowy odnotował 89,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2020 r. wobec 133,13 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Bank Handlowy podsumowuje swoje wyniki z drugiego kwartału roku

“Zysk banku wyniósł 89 mln zł w drugim kwartale (-33% r/r), na co główny wpływ miało zawiązanie rezerwy makroekonomicznej w wysokości 84 mln zł” – czytamy w komunikacie poświęconym wynikom.

Wynik z tytułu odsetek wyniósł 265,11 mln zł wobec 288,35 mln zł rok wcześniej. Wynik z tytułu prowizji i opłat sięgnął 123,78 mln zł wobec 153,28 mln zł rok wcześniej.

Aktywa razem banku wyniosły 60,89 mld zł na koniec II kw. 2020 r. wobec 51,98 mld zł na koniec 2019 r.

W I poł. 2020 r. bank miał 115,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 192,63 mln zł zysku rok wcześniej.

“To kolejny okres, kiedy działaliśmy w niestandardowym trybie. Koncentrowaliśmy się przede wszystkim na zachowaniu pełnej i niezakłóconej obsługi naszych klientów, jednocześnie zapewniając pracownikom bezpieczne warunki pracy, w tym możliwość pracy zdalnej dla większości z nich – powiedział prezes Citi Handlowy Sławomir S. Sikora, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Tak sformułowane priorytety pomogły nam utrzymać pozycję lidera bankowości instytucjonalnej i banku pierwszego wyboru dla korporacji. Jednocześnie przyspieszyliśmy cyfrową transformację, oferując klientom indywidualnym nowe możliwości i dynamiczny postęp technologiczny” – dodał.

Przychody z bankowości instytucjonalnej wzrosły w II kw. br. o 24% r/r. Jednym z motorów wzrostu tego biznesu była działalność kredytowa (+9% r/r). Przychody z bankowości detalicznej były niższe o 33% i były wynikiem zmiany zachowań klientów, którzy ograniczyli wydatki i aktywność w związku z pandemią, oraz obniżek stóp procentowych o łącznie 1,4 pkt proc., wskazał bank.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-II kw. 2020 r. wyniósł 111,87 mln zł wobec 191,55 mln zł zysku rok wcześniej.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r. Aktywa razem banku wyniosły 51,98 mld zł na koniec 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here