Naga MarketshandlowyBank Handlowy odnotował 180 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2019 r. wobec 152 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

“W ostatnim kwartale 2019 roku Citi Handlowy utrzymał stabilną dynamikę wzrostu przychodów, na co największy wpływ miała działalność skarbcowa. W połączeniu ze ścisłą kontrolą kosztów i utrzymaniem kosztów ryzyka na niskim poziomie, pozwoliło to bankowi zanotować najlepszy czwarty kwartał od pięciu lat. Całkowite przychody wyniosły 548 mln złotych (+7% r/r) marża operacyjna +16% r/r. Wynik prowizyjny czwartego kwartału +1% r/r, wynik odsetkowy +6% r/r; działalność skarbcowa +15% r/r. Marża odsetkowa wyniosła 2,48% i była wyższa niż średnia w sektorze bankowym (2,3%). Zysk netto w czwartym kwartale wyniósł 180 mln zł w porównaniu ze 152 mln zł rok wcześniej. Wskaźnik C/I wyniósł 50%” – czytamy w komunikacie.

Bank podał, że IV kw. przyniósł wysokie dynamiki biznesowe: wzrost kredytów klientów globalnych o 26%, depozytów o 28%. Wolumeny rachunków operacyjnych w bankowości instytucjonalnej wzrosły o 24%. Ponadto, koncentracja na rozwoju elektronicznych kanałów dystrybucji była jednym z motorów wzrostów w bankowości detalicznej – sprzedaż kredytów gotówkowych była 20% wyższa niż rok wcześniej (co 3 złotówka kredytu udzielana jest przez Internet) oraz liczba aktywnych klientów bankowości mobilnej zwiększyła się o 13%.

Aktywa razem banku wyniosły 51,99 mld zł na koniec IV kw. 2019 r. wobec 49,30 mld zł na koniec IV kw. 2018.

W I-IV kw. 2019 r. bank miał 486,54 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 638,85 mln zł zysku rok wcześniej.

W 2019 roku grupa wypracowała wstępny zysk netto w wysokości 486,5 mln zł, który był niższy o 152,3 mln zł (tj. 23,8%) w stosunku do zysku za 2018 rok. Na spadek zysku netto wpłynęły pozycje nadzwyczajne związane z wyższymi odpisami netto w segmencie Bankowości Instytucjonalnej oraz wzrost opłat na fundusz przymusowej restrukturyzacji w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG), podano.

Źródło: ISBNews


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Sytuacja na wykresie:

Kurs spółki od pewnego czasu stabilnie rośnie. Na wykresie tygodniowym wydaje się, że cena powinna osiągnąć przynajmniej okolice 60 zł.

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here