Naga MarketsBank Handlowy specjalizuje się w obsłudze handlu zagranicznego, dużych przedsiębiorstw i bankowości inwestycyjnej.

handlowy
źródło xStation 5

Spółka notuje bardzo stabilne wyniki w ostatnich latach. Pozwalają one tak jak w tym roku, przeznaczyć nawet do 75% zysku na wypłatę dywidend. Warto podkreślić, że spółka od ponad 10 lat wypłaca dywidendy oscylujące w granicach 5-7%. Jest to więc typowa firma dywidendowa i to jest jej największy atut dla akcjonariuszy. Nie należy więc spodziewać się fajerwerków na wykresach i wydaje się, że w dłuższym okresie czasu notowania będą wyglądać podobnie jak indeksu WIG-Banki. W ostatnich ratingach potwierdzona została dobra kondycja finansowa banku. W 2018 roku spółka wypracowała zysk netto w wysokości 638,9 mln zł. Jest to wynik o 19% wyższy niż przed rokiem.

Orbex

Zapowiedzi na najbliższe lata są pozytywne. Spółka chce aby ROE wynosił w każdym roku ponad 10%, a do 2021 roku osiągnął wielkość 12%. Spółka chce także podtrzymać politykę dywidendową czyli przeznaczać nadal 75% zysku na ten cel. Notowania spółki znajdują się blisko celów z tegorocznych rekomendacji. Jeżeli jednak porównany wykres z indeksem bankowym, to notowania Handlowego wypadają dość słabo. Kurs zdaje się opuszczać kilkumiesięczny trend boczny dołem. Po drodze mamy kilka wsparć, w tym główne w okolicach 57 zł. Po drodze mamy więc minima z ostatnich lat, gdzie kurs reagował odbiciem. Wydaje się, że jeżeli sytuacja sektora pozostanie stabilna, także Handlowy ma szansę na choćby chwilowe odbicie. W dłuższym okresie czasu mamy jednak kilka zagrożeń dla całego sektora bankowego m.in. niskie stopy procentowe, które raczej szybko się nie zmienią, a raczej nie jest to sytuacja korzystna dla banków.

Czytaj także: Polimex-Mostostal [PXM] – w szerokim trendzie spadkowym – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here