Naga Markets15 sierpnia należący do rządu komercyjny Bank of China i spółka finansowa China UnionPay nawiązały współpracę mającą na celu wspólne zbadanie aplikacji technologii blockchain do rozwoju systemu płatności. Partnerstwo jest wyrazem odpowiedzi na zainteresowanie chińskiego rynku nowymi możliwościami w zakresie międzynarodowych płatności mobilnych. Wraz z zelżeniem regulacji prawnych w Kraju Środka pojawia się coraz więcej takich inicjatyw.

Rozproszone rejestry w przelewach

Bank of China i China UnionPay wspólnie zbadają technologię big data oraz rozproszonych rejestrów (DLT) w celu ulepszenia produktów bankowości mobilnej. W ramach tej inicjatywy China UnionPay dąży do zbudowania jednolitej platformy dla mobilnych zintegrowanych usług finansowych, w którym posiadacze kart będą mogli wykorzystywać kod QR do zakupów, przelewów i tradingu dzięki aplikacji płatności w chmurze.

Bank of China następnie uruchomi program promocyjny systemu płatności, aby zapewnić klientom “bezpieczniejszą, wygodniejszą i wydajniejszą obsługę płatności mobilnych”. To kolejna tego typu inicjatywa powstająca w kraju. Wczoraj pisaliśmy o Ripple chcącym wejść na chiński rynek. Wspomnieliśmy o trudnościach związanych z lokalną konkurencją, tutaj widać jeden z przykładów.

Chińczycy zainteresowani blockchainem

Chociaż chiński rząd jest przeciwny kryptowalutom i w zeszłym roku zakazał organizowania ICO, przychylnym okiem patrzy na wykorzystanie samej technologii blockchain.

16 sierpnia znajdująca się w Hongkongu uczelnia University of Science and Technology Business School otrzymała grant na badania w wysokości 20 milionów USD, aby poprawić możliwości bezpieczeństwa systemów płatności elektronicznych. Uniwersytet wraz z innymi podmiotami ulepszy elektroniczny system zabezpieczeń płatności i przeanalizuje zastosowanie technologii blockchain w praktyce.

W zeszłym tygodniu chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) zaproponowało szereg środków mających na celu przyspieszenie promocji aplikacji blockchain w kraju w celu zapewnienia “zdrowego i uporządkowanego rozwoju branży”.

MIIT planuje stopniowe rozszerzanie aplikacji blockchain z sektora finansowego na inne branże, takie jak elektroniczne usługi depozytowe, zarządzanie łańcuchem dostaw czy Internet of Things.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here