Naga Markets15 sierpnia należący do rządu komercyjny Bank of China i spółka finansowa China UnionPay nawiązały współpracę mającą na celu wspólne zbadanie aplikacji technologii blockchain do rozwoju systemu płatności. Partnerstwo jest wyrazem odpowiedzi na zainteresowanie chińskiego rynku nowymi możliwościami w zakresie międzynarodowych płatności mobilnych. Wraz z zelżeniem regulacji prawnych w Kraju Środka pojawia się coraz więcej takich inicjatyw.

Rozproszone rejestry w przelewach

Bank of China i China UnionPay wspólnie zbadają technologię big data oraz rozproszonych rejestrów (DLT) w celu ulepszenia produktów bankowości mobilnej. W ramach tej inicjatywy China UnionPay dąży do zbudowania jednolitej platformy dla mobilnych zintegrowanych usług finansowych, w którym posiadacze kart będą mogli wykorzystywać kod QR do zakupów, przelewów i tradingu dzięki aplikacji płatności w chmurze.

Bank of China następnie uruchomi program promocyjny systemu płatności, aby zapewnić klientom “bezpieczniejszą, wygodniejszą i wydajniejszą obsługę płatności mobilnych”. To kolejna tego typu inicjatywa powstająca w kraju. Wczoraj pisaliśmy o Ripple chcącym wejść na chiński rynek. Wspomnieliśmy o trudnościach związanych z lokalną konkurencją, tutaj widać jeden z przykładów.

Chińczycy zainteresowani blockchainem

Chociaż chiński rząd jest przeciwny kryptowalutom i w zeszłym roku zakazał organizowania ICO, przychylnym okiem patrzy na wykorzystanie samej technologii blockchain.

16 sierpnia znajdująca się w Hongkongu uczelnia University of Science and Technology Business School otrzymała grant na badania w wysokości 20 milionów USD, aby poprawić możliwości bezpieczeństwa systemów płatności elektronicznych. Uniwersytet wraz z innymi podmiotami ulepszy elektroniczny system zabezpieczeń płatności i przeanalizuje zastosowanie technologii blockchain w praktyce.

W zeszłym tygodniu chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) zaproponowało szereg środków mających na celu przyspieszenie promocji aplikacji blockchain w kraju w celu zapewnienia “zdrowego i uporządkowanego rozwoju branży”.

MIIT planuje stopniowe rozszerzanie aplikacji blockchain z sektora finansowego na inne branże, takie jak elektroniczne usługi depozytowe, zarządzanie łańcuchem dostaw czy Internet of Things.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here