Naga MarketsOstatnie tygodnie stoją pod znakiem dynamicznego osłabienia liry tureckiej, która podlega niezwykle dynamicznej inflacji sięgającej nawet do 10%. Do tej pory Bank Centralny Turcji zachowywał się dosyć biernie, co zmieniło się w dniu dzisiejszym kiedy to wspomniany Bank Centralny podniósł stopy procentowe z poziomu 13,5% do 16,5%.


Dzisiejszy ruch BCT zdecydowanie umocnił lirę turecką, co jest doskonale widoczne m.in. na parze walutowej USDTRY. Wspomniana para walutowa po osiągnięciu wieloletnich maksimów zniosła w całości wzrosty z ostatnich dni.

Rysunek 1. Analiza techniczna,USDTRY,D1,23.05.2018

Dynamiczny impuls spadkowy zdołał przełamać geometrię 100% znajdującą się w rejonie cenowym 4.66. Aktualnie wydaje się, że na fali dzisiejszego umocnienia strona podażowa powinna zejść jeszcze niżej. Kolejnym celem dla niedźwiedzi jest obecnie lokalny poziom wsparcia wypadający w okolicy 4.50.

Rysunek 2. Analiza techniczna,USDTRY,H1,23.05.2018

Ewentualne przełamanie w/w obszaru wsparcia powinno otworzyć drogę do ataku na niższe poziomy w rejonie 4.37. Aby taki scenariusz mógł zostać zrealizowany najprawdopodobniej potrzebne będą potrzebne kolejne podwyżki stóp procentowych nawet powyżej 20%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here