Naga MarketsBank centralny Rwandy bada możliwości emisji i rozwoju własnej waluty cyfrowej. Narodowy Bank Ruandy (NBR) ma być rzekomo zainteresowany emisją i oferowaniem waluty cyfrowej jako środka zwiększającego efektywność transakcji i sprzyjającego wzrostowi gospodarczemu. Nie oznacza to jednak, że cyfrowy frank rwandyjski zostanie wdrożony w niedalekiej przyszłości.


Dyrektor Generalny ds. Stabilności Finansowej Peace Masozera Uwase ostrzegł bowiem, że przed wdrożeniem cyfrowej waluty Narodowego Banku Rwandy należy jeszcze wykonać sporo pracy. Zauważa on bowiem, że nadal istnieją obawy co do tego, jak dokładnie przeliczyć całą walutę na formę cyfrową, jak ją dystrybuować i jak szybko można przetwarzać te transakcje [….] Pojawiają się wyzwania, jeśli technologia nie działa, jak radzisz sobie z takimi problemami?

Narodowy Bank Ruandy (NBR) przygląda się badaniom na ten temat działań prowadzonych przez inne banki centralne, w szczególności przez Royal Bank of Canada (Kanada), De Nederlandsche Bank (Holandia) i Monetary Authority of Singapore (Singapur).

Zobacz także: 70% banków centralnych bada temat emisji własnej cyfrowej waluty

– Dołączymy, gdy będziemy gotowi – dodał Peace Masozera Uwas.

Kryptowaluty tanie i bezpieczne

Warto w tym miejscu przypomnieć także, że już w grudniu 2018 roku, Christine Lagarde, szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) przyznała, iż każdy bank centralny powinien rozważyć emisję swojej kryptowaluty. Zauważając, że koszta płatności bezgotówkowych znacznie wzrosły w ostatnich latach przysparzając kłopotów rządom i bankom przyznała ona również, iż takie działanie ​​mogłoby zwiększyć bezpieczeństwo transakcji walutowych.

– Uważam, że powinniśmy rozważyć możliwość emisji cyfrowych walut przez instytucje. Może okazać się, że taka jest właśnie rola dzisiejszego państwa, aby wspierać cyfrową gospodarkę kreując podaż pieniądza wirtualnego. Korzyści są oczywiste: twoja płatność byłaby natychmiastowa, bezpieczna, tania i potencjalnie częściowo anonimowa … A banki centralne zachowałyby pewną kontrolę nad płatnościami – przyznała wówczas Lagarde.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKanadyjska sprzedaż detaliczna zauważalnie powyżej oczekiwań
Następny artykułJacek Fotek o indeksie WIG ESG, sektorze gier, jubileuszu NewConnect oraz GPW Growth
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here