Naga MarketsW kwietniu bieżącego roku Centralny Bank Rosji uruchomił komórkę regulacyjną, która ma za zadanie monitorowanie firm chcących wdrożyć technologię blockchain. Wczoraj informowaliśmy o wypowiedzi specjalnego przedstawiciela Putina, Dmitrija Peskova, który w ostatnim wywiadzie zaznaczył, iż Rosja będzie zaostrzać przepisy dla całego rynku kryptowalut. Dziś Rosyjski Bank Centralny (RBC) zawiadomił opinię publiczną o zakończonych testach ICO.


Blockchain tak, kryptowaluty nie

Rosyjski Bank Centralny pozostaje sceptyczny wobec kryptowalut, ponieważ są one postrzegane jako ulubione narzędzie przestępców, służące do prania pieniędzy i uchylania się od podatków. Władza monetarna jest jednak wielkim fanem technologii blockchain. Rozważa zastosowanie nowej technologii dla euroazjatyckiego obszaru płatności, co pozwoliłoby na przesyłanie pieniędzy w formacie zgodnym ze standardem SWIFT.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak poinformował Ivan Semagin, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju ds. Rynków Finansowych, rosyjskie, eksperymentalne ICO zakończyło się powodzeniem.

– Centralny Bank Rosji uruchomił ICO w oparciu o istniejącą infrastrukturę. Eksperyment zakończył się sukcesem z technicznego punktu widzenia, ale wiele kwestii prawnych pozostaje otwartych i niejasnych – wyjaśnił Semagin.

Zobacz również: Rosjanie chcą monitorować transakcje kryptowalutowe

W maju przedstawiciele komercyjnego banku Sberbanku CIB i Krajowego Depozytu Rozliczeniowego (NSD) ogłosili wspólne plany przeprowadzenia testu ICO w ramach obecnie obowiązujących regulacji dla firmy LevelOne, która prowadzi największy komercyjny ośrodek wykładowczy w Moskwie. ICO zaplanowano na sierpień-wrzesień, jako eksperyment gromadzenia funduszy poprzez wydawanie tokenów cyfrowych na blockchainie. Z kolei Alfa-Bank, siódmy pod względem wielkości aktywów bank komercyjny w Rosji, ujawnił plany przetestowania i wdrożenia nowych rozwiązań kryptowalutowych dla klientów VIP w ramach platformy regulacyjnej udostępnianej przez bank centralny.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here