Naga MarketsCentralny bank Kataru rozważy temat kryptowalut tak aby w przyszłości pojawiła się szansa na ich wprowadzenie w kraju – powiedział gubernator banku centralnego, szejk Abdullah bin Saud al-Thani. Słowa te padły podczas przemówienia na temat planów stworzenia centrum technologii finansowej.


Zapytany o swoją postawę wobec Bitcoina, szejk Abdullah powiedział, że bank centralny nie skupi się na jednej wirtualnej walucie, ale przyjrzy się całemu rynkowi.Gubernator powiedział także, że bank centralny opracowuje strategię stworzenia centrum fintech dla start-upów. Dodał, że wzrost sektora fintech może zmusić banki do zmiany swoich modeli biznesowych.

W Polsce również KNF wspiera start-upy z tego sektora. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że w piątek, 5 stycznia 2018 r. został uruchomiony Program Innovation Hubna rzecz wspierania rozwoju innowacji finansowych (FinTech). W ramach Programu organ nadzoru będzie prowadził dialog z podmiotami sektora FinTech, udzielając im odpowiedzi na zadane zapytania w zakresie obszaru prawno-regulacyjnego, wspierając tym samym rozwój nowoczesnych technologii na rynku finansowym przy zachowaniu bezpieczeństwa i odpowiedniej ochrony klientów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDM BOŚ utrzymuje rekomendację kupuj dla LiveChat z ceną docelową 55,6 zł
Następny artykułNieco gorsze dane z USA. Czy wpłyną na wycenę dolara?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here