Naga MarketsBank Rezerw Indii (RBI) stwierdził w środę, że Bitcoin nie może być uznany w kraju przez Sąd Najwyższy za pełnoprawny pieniądz.


W sprawie, która została wniesiona przez kilka giełd kryptowalut przeciwko indyjskiemu bankowi centralnemu za zablokowanie dostępu do usług bankowych, RBI stwierdziło, że obowiązujące prawodawstwo uniemożliwia uznanie ​​kryptowalut za walutę lub pieniądz.

Co jest prawdziwym pieniądzem?

RBI oświadcza, że „kryptowaluty nie są prawdziwymi walutami, a ponadto twierdzi się, że RBI nie uważa wirtualnych walut, takich jak bitcoiny, za walutę zgodnie z obowiązującymi przepisami…”  Co więcej, według raportu CNN, RBI nadal twierdzi, że ponieważ kryptowaluty są sieciami typu peer-to-peer i nie są kontrolowane przez usługodawcę, “nie można ich nawet uznać za prawidłowy system płatności”. Aby bank mógł zostać je za “prawidłową walutę”, instrumenty powinny “posiadać identyczne lub podobne cechy czeków, przekazów pocztowych i przekazów pieniężnych”.

Następna rozprawa w sprawie jest zaplanowana na 17 września.

Indie a BTC

W kwietniu bank centralny nakazał bankom krajowym i instytucjom finansowym zaprzestanie wszelkiej współpracy z giełdami kryptowalut w ciągu trzech miesięcy. W odpowiedzi Kali Digital Ecosystems, indyjska firma, która w sierpniu planowała uruchomić giełdę o nazwie CoinRecoil, przygotowała petycję do RBI w tej sprawie. Zgodnie z tekstem petycji Kali uważało nakaz za “arbitralny i niekonstytucyjny” oraz twierdzi, że przedsiębiorstwo nie może rozpocząć działalności z powodu ograniczeń nałożonych przez RBI.

Od tego czasu podobne petycje przygotowały inne giełdy, których celem jest obalenie zakazu. Ich wnioski jednocześnie rozpatruje Sąd Najwyższy.

Od czasu wydania dokumentu RBI, giełdy zostały zmuszone do oparcia się na handlu krypto-krypto. Skutkiem był spadek obrotów handlowych, a firmy stanęły w obliczu niepewnej przyszłości.

Jednocześnie władze kraju prowadzą badania nad Blockchain oraz myślą o stworzeniu własnej kryptowaluty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here