Naga MarketsBank BPS ma umowę z Asseco Poland na wdrożenie centralnego systemu bankowegoWarszawa, 24.08.2021 (ISBnews) – Bank BPS podpisał z Asseco Poland umowę na wdrożenie nowego systemu centralnego, bankowości elektronicznej oraz aplikacji mobilnej, podał bank. Umowa została podpisana na okres 10 lat z możliwością przedłużenia.

Podpisana umowa obejmuje wdrożenie nowego centralnego systemu bankowego, w tym głównego systemu transakcyjnego i hurtowni danych oraz jego eksploatację z wykorzystaniem centrów przetwarzania danych Asseco. Zmiany dotyczyć będą również systemu bankowości internetowej nowej generacji dla klientów detalicznych i firmowych oraz aplikacji mobilnej, podano.„Zmiany, które prowadzimy w Banku BPS, dotyczą nie tylko wdrażania nowoczesnych technologii dla klientów detalicznych i biznesowych, mają także służyć coraz lepszej obsłudze zrzeszonych banków spółdzielczych. Z uwagi na wymagające otoczenie gospodarcze musimy przy tym szukać optymalizacji kosztowych. Dlatego podjęliśmy decyzję o wdrożeniu nowego systemu core’owego. Wybrany dostawca, firma Asseco Poland, doskonale zna Zrzeszenie BPS i jego potrzeby biznesowe, od lat działa w sektorze bankowości spółdzielczej obsługując znaczną część naszego zrzeszenia. Dlatego będziemy mogli skorzystać z szeregu gotowych rozwiązań oferowanych przez Asseco. Skróci to czas planowanego wdrożenia i obniży jego koszty” – powiedział prezes Banku BPS Artur Adamczyk, cytowany w komunikacie.

Według niego, nowy system centralny pozwoli bankowi wejść w kolejny etap rozwoju technologicznego i usprawni pracę całego banku.

„Podpisana umowa oznacza przedłużenie, tak ważnej dla nas, współpracy z Bankiem Polskiej Spółdzielczości na kolejne 10 lat, a tym samym umacnia pozycję Asseco w kluczowym dla nas sektorze banków spółdzielczych” – dodał wiceprezes Asseco Poland Zbigniew Pomianek.

Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS) działa na polskim rynku od 1992. Zrzeszając 308 banków spółdzielczych tworzy największe zrzeszenie banków spółdzielczych w Polsce. Specjalizuje się w obsłudze samorządów, rolnictwa, przemysłu rolno-spożywczego, handlu, rzemiosła i turystyki.

Asseco Poland specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 12,19 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje newconnect | ten square games giełda | bitcoin trader | Kurs forinta | notowania orlen | pzu akcje kupno | pko notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here