Naga Markets

Bank Australii rozważa kolejne podwyżki stóp. Kurs AUD/USD nadal w konsolidacjiNa horyzoncie po raz kolejny wyłaniać zaczynają się podwyższy stóp procentowych, tym razem jednak te rozważane są przez Bank Australii, The Reserve Bank of Australia (RBA). Według opublikowanego przez polityków banku centralnego protokołu ci rozważali podjęcie kolejnego kroku w stronę podwyżek o 25 punktów bazowych. Politycy nie są jednak pewni jak ostatnie dane mogły wypaść i jakie przełożenie będą miały na aktualny stan gospodarki.

  • Czy bank centralny Australii znów podniesie stopy procentowe? 
  • Ostatni protokół z posiedzenia bankierów na to wskazuje
  • Politycy czekają jednak na wynik ostatnich, najnowszych danych
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

RBA rozważał podwyżkę stóp o 25 pb we wrześniu

Bank Rezerw Australii (RBA) opublikował protokół z ostatniego posiedzenia w sprawie polityki pieniężnej, w którym stwierdzono, że zarząd banku centralnego rozważał podwyżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych we wrześniu.RBA podkreślił znaczenie pozostawienia więcej czasu na ocenę pełnego wpływu poprzednich środków zacieśniających na gospodarkę i wskazał, że decyzje polityczne będą kierowane napływającymi danymi i ocenami ryzyka. “Gospodarka nadal wydaje się być na wąskiej ścieżce, dzięki której inflacja powraca do celu, a zatrudnienie rośnie” – zauważył bank.


Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Tymczasem para walutowa AUD/USD od dłuższego już czasu pozostaje w konsolidacji. Wykres H1 oraz H4 pokazuje stagnację dokładnie na tych samych poziomach i trudno jest szacować prawdopodobieństwo wybicia już po takim czasie. Zdecydowanie warto skłonić się raczej w kierunku potencjalnemu podejściu obecnie pod górne ograniczenia gdzie dopiero para walutowa będzie mogła wykazać co dalej.

Górnym ograniczeniem w tym przypadku jest zakres 0,64800 – 0,65100 zaś wsparciem tego całego impasu pary walutowej są rejony są zakresy 0,63700 – 0,635000. Rynek przed wpadnięciem w ten marazm zdecydowanie tracił i jeśli szacować możliwość wybicia górą lub dołem na ten moment nadal straszyć może wyłamanie wsparcia i zejście do o wiele niższych poziomów na parze AUD/USD.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.