Naga MarketsGubernator Banku Anglii Mark Carney zaprezentował dziś projekt nowego banknotu o nominale 20 funtów. Pieniądz z podobizną Josepha Mallorda Williama Turnera, znanego z romantycznych pejzaży, angielskiego malarz uważanego za prekursora impresjonizmu ma trafić do powszechnego obiegu 20 lutego 2020 roku.


Najbezpieczniejszy banknot GBP

W nocie prasowej Bank Anglii przyznaje, że polimerowy banknot 20 £ zawiera zaawansowane zabezpieczenia, dzięki czemu jest on najbezpieczniejszym jak dotąd banknotem wyemitowanym przez Bank of England.

Oprócz podobizny samego artysty, na banknocie znajdzie się również jeden z najwybitniejszych jego obrazów, The Fighting Temeraire, który namalowany został w hołdzie żołnierzom walczącym w bitwie pod Trafalgar w 1805 r. oraz obraz latarni morskiej miasta Kent.

– Nasze banknoty upamiętniają dziedzictwo Wielkiej Brytanii, pozdrawiają jej kulturę i świadczą o osiągnięciach jej najwybitniejszych jednostek. Wkład Turnera w sztukę wykracza daleko poza jego ulubiony odcinek wybrzeża. Nowy banknot o nominale 20 funtów celebruje Turnera, jego sztukę i jego dziedzictwo w całej ich promiennej, kolorowej, sugestywnej chwale – powiedział Mark Carney.

Ponieważ Turner rzadko podpisywał swoje prace, podpis widniejący na banknocie jest zaczerpnięty z jego testamentu. Projekt zawiera również elementy dotykowe, które pomogą osobom niedowidzącym.

– Nowe 20 funtów to ważny element naszego zobowiązania w dostarczanie banknotów, z których ludzie mogą korzystać bez obaw. Nasze banknoty polimerowe są o wiele trudniejsze do sfałszowania, a ponieważ 20 £ jest najczęściej wykorzystywanym nominałem banknotu, stanowi duży krok naprzód w walce z fałszerstwami. Mam nadzieję, że opinia publiczna z niecierpliwością oczekuje, że od lutego przyszłego roku wyda swoje nowe 20 funtów Turnera – skomentowała Sarah John, Główny Kasjer Banku, której podpis również znajdzie się na nowym banknocie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTureckie wojska atakują Kurdów w Syrii. Lira kolejny dzień traci do dolara
Następny artykułCzwartkowe kursy walut NBP: Kurs dolara i funta silnie w dół. Frank i euro idą w ich ślady
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here