Naga Marketsmoneta funt szterlingKurs pary walutowej EUR/GBP od początku miesiąca pozostaje w silnym trendzie spadkowym. Ekonomiści z Rabobanku prognozują, że para EUR/GBP w ciągu najbliższych trzech miesięcy będzie oscylować w okolicach 0,85, a GBP/USD 1,36. Bardziej optymistyczni względem brytyjskiej waluty pozostają eksperci z Danske Banku, którzy oczekują spadku EUR/GBP do poziomu 0,83 w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

EUR/GBP oscyluje wokół 0,85, gdy funt chodzi po ciasnej linie – Rabobank

Tło opóźnionego wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii w połączeniu z mniejszymi dostosowaniami monetarnymi i fiskalnymi pozostaje problemem dla funta szterlinga.Oczekujemy, że kurs pary EUR/GBP utrzyma się blisko poziomu 0,85 w perspektywie trzech miesięcy. Spodziewamy się, że siła dolara utrzyma parę GBP/USD w obszarze 1,36 w ujęciu trzymiesięcznym – napisano w raporcie.

Kurs EUR/GBP w dół do 0,83 w ciągu najbliższych 12 miesięcy – Danske Bank

Kurs EUR/GBP był ostatnio zmienny, ale nadal utrzymuje się w okolicach 0,85. Ekonomiści z Danske Banku pozostają optymistyczni w stosunku do funta, ponieważ pozytywne otoczenie wokół dolara zazwyczaj wspiera również funta szterlinga i utrzymują nienaruszoną prognozę EUR/GBP na poziomie 0,83 w ciągu 12 miesięcy.

Podobnie jak Fed, Bank Anglii (BoE) ma zamiar rozpocząć zacieśnianie polityki pieniężnej. Skup obligacji QE ma się zakończyć do końca roku, a od ostatniej aktualizacji analityków inwestorzy zaczęli wyceniać bardziej agresywne podwyżki stóp przez BoE.

Nadal mamy optymistyczny pogląd na GBP, ponieważ „pozytywne środowisko USD” zwykle również wspiera funta. Naszym celem jest 0,83 na parze EUR/GBP w perspektywie 12 miesięcy. W krótkim okresie zbyt agresywne oczekiwania na działania Banku Anglii mogą wywierać pewną presję na wzrost kursu EUR/GBP, dlatego podnieśliśmy nasz cel 3M do 0,85 (z 0,84) – podsumowano.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dolara | giełda mercator | bitcoin kurs dzisiaj | amica giełda | comarch gpw | giełda comarch | giełda ciech |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here