Naga MarketsW Wielkiej Brytanii oficjalnie rozpoczęły się poszukiwania następcy dla Marka Carneya, który sprawuje stanowisko przewodniczącego w Banku Anglii (BoE – Bank of England). Carney był pierwszym obcokrajowcem, który prowadził BoE. Kanclerz skarbu państwa – Philip Hammond powiedział, że nie wyklucza, aby nowy kandydat również pochodził zza granicy.


Cytując Hammonda:
„Gdy opuszczamy Unię Europejską, bardzo ważne jest, aby Wielka Brytania nadal odgrywała ważną rolę na światowych forach”

Te artykuły również Cię zainteresują
„To bardzo ważne, jak również mieć kogoś, kto może wykonać pierwszą pracę w domu, mamy kogoś, kto wzbudza szacunek na arenie międzynarodowej”.

Wśród potencjalnych kandydatów pojawiają się różne nazwiska. Między innymi brana jest pod uwagę kandydatura Raghurama Rajana, profesora Uniwersytetu w Chicago, który wcześniej kierował  Bankiem Indii. Pod uwagę brani są także zastępcy prezesa BoE: Ben Broadbent i Dave Ramsden, a także szef Financial Conduct Authority – Andrew Bailey. Inni wymieniani wśród kandydatów to: Sharon White oraz Chair Shriti Vadera oraz główny ekonomista BoE – Andy Haldane.

Zobacz także: Złoto będzie dalej spadać, wkrótce cena wyniesie 1250$ za uncję?

Wynagrodzenie dla prezesa BoE wynosi 480 000 funtów brytyjskich czyli około 620 000 dolarów amerykańskich rocznie. Pełna kadencja obejmuje 8 lat, ale jak powiedział Hammond: “następny prezes BoE nie będzie musiał od razu zgadzać się na pełny wymiar”. Początkowo Carney miał obejmować stanowisko przez 5 lat.

Wielka Brytania potrzebuje kandydata z „odpowiednimi umiejętnościami i doświadczeniem”. Tak aby poradziła sobie ona „trudnym okresie”, w jakim niewątpliwie się znajdujemy.

Całe zamieszanie z Brexitem źle wpłynęło na postrzeganie Wielkiej Brytanii na arenie międzynarodowej. Czas obejmowania stanowiska przez aktualnego prezesa nie był łatwy. Carney musiał dwukrotnie wstrzymywać się oddaniem przewodnictwa w BoE z powodu Brexitu. Ostatnio zapowiedział, że ostatecznie odejdzie pod koniec stycznia 2020 roku. Byłoby to już po opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię, które jest zaplanowane na październik tego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here